علی بختیار

گلپایگان- نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: موافقت نامه افزایش راندمان شبکه آبیاری سد گلپایگان انجام شد و با مصرف بهینه در آبیاری ۱۰ هزار هکتار از اراضی خشک شده گلپایگان احیا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، علی بختیار امروز(جمعه) در جمع مردم منطقه باباعبدالله گلپایگان اظهار کرد: فقط به صرف پاسخگویی حاضر نشدیم بلکه برای حل شدن مشکلات و دغدغه‌ مردم منطقه باباعبدالله و توسعه و پیشرفت این منطقه بازدیدی را انجام دادیم.

وی افزود: این عادلانه نیست که مسئولان در جمع مردم می‌گویند اعتبار نیست بلکه باید تلاش جهادی انجام دهند تا جفایی که درحق مردم شده برطرف شود.

 شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی تحقق یافت

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: شعار مردم در راهپیمایی قبل انقلاب استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی بود، امروز با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب می‌توانیم ادعا کنیم که مستقل‌ترین کشور در منطقه و در جهان هستیم و برای اداره کشور خودمان تصمیم می‌گیریم.

وی افزود: دومین شعار آزادی یعنی گذر از دوران خفقان رژیم ستم شاهی بود، امروز مردم، نخبگان، صاحب نظران و رسانه‌های ما تندترین انتقادات را به مسئولان عالی کشور مطرح می‌کنند و آنها در مقابل مردم  پاسخگو هستند.

بختیار ادامه داد: قبل از انقلاب جلسه‌ای با حضور مسئولان و مردم تشکیل نمی‌شد که بخواهند در مقابل مردم پاسخ بدهند و یک فضای خفقان در کشور حاکم بود.

وی گفت: سومین شعار جمهوریت و اسلامیت بود، جمهوریت به معنای مشارکت سیاسی مردم و دموکراسی است، امروز در انتخابات شوراها و نمایندگی مجلس و ریاست جمهوری شاهد مشارکت بالای سیاسی مردم در تصمیم گیری‌های کشور هستیم و در رابطه با موضوع اسلامیت تفاوت بسیار زیادی در انقلاب است.

امنیت ایران در صدر کشورهای منطقه است

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که از لحاظ امنیتی در صدر کشورهای منطقه قرار داریم، افزود: سال‌های متوالی است که گروه‌های تروریستی را دشمنان برای براندازی نظام عضو می‌کنند، اما هیچ یک از گروه‌های تروریستی نتوانستند حتی تا ۴۰ کیلومتری مرزهای کشور وارد شوند، امروزه به لحاظ علمی و فن‌آوری و توسعه انرژی و آبادانی در روستاها و ارائه خدمات آب و برق و گاز در اقسا نقاط کشور طی ۴۰ سال گذشته اقدامات بزرگی انجام شده است.

نابسامانی اقتصادی به دلیل سیاست‌ شکست خورده

وی اظهار کرد: با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب مردم از وضعیت اقتصادی کشور هنوز گلایه دارند، مسئله اقتصاد کشور طی این ۴۰ سال هنوز حل نشده است، نمایندگان مجلس و دولت در ادوار مختلف به مردم قول دادند که مسئله اقتصادی کشور را حل کنند! اما هنوز مسأله معیشت مردم حل نشده است و وعده‌ای که به مردم دادند عمل نکردند؟

بختیار ادامه داد: امروز مردم در رنج، فشار، فقر و تنگنا قرار دارند، دعوای ما با وزرا و دولت در موضوع معیشت مردم است، اقتصاد مملکت به دلیل سیاست‌های شکست خورده در عرصه‌ها و دوره‌های مختلف است که در دوره‌ بعدی نیز مجدد در رأس سیاست دولت جدید پیدا شده است.

وی گفت: سیاست نرخ ارز یکی از سیاست غلطتی بود که در دولت سابق اجرا شد و همین سیاست باعث شد که در آمد مردم ثابت بماند، اما هزینه‌های مردم دو یا سه برابر شود و تنگنا بر مردم بیشتر شد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار تحریم‌های اقتصادی خارجی در داخل کشور نیز دچار یک سری خود تحریمی هستیم، درزهمین شهرستان با وجود جذب سرمایه‌گذار برای برطرف شدن مشکل اشتغال اما هنوز برخی نه تنها همکاری نمی‌کنند بلکه چوب لای چرخ می گذارند که مسئله اشتغال جوانان حل نشود.

ادارات برای احداث گاوداری همکاری نمی‌کنند

وی با اشاره به این‌که تصمیم‌ گیری‌ها در حوزه ادارات شهرستان روان نیست و فضای کسب و کار فضای خوبی نیست، گفت: بر این اساس برای احداث گاوداری ۱۰ هزار رأس دام در گلپایگان با همکاری کمیته امداد استان رایزنی‌های متعددی انجام دادیم.

بختیار ادامه داد: برای احداث یک گاوداری چهار هزار رأس دام در منطقه "خم پیچ" با همکاری ستاد فرمان امام (ره) را دنبال هستیم اما ادارت هیچ همکاری در این زمینه انجام نمی‌دهند.

وی با بیان این‌که با یک سال پیگیری مشکل کارخانه ماشین آلات برطرف شد و اکنون در حال نصب تجهیزات هستند، گفت: به دنبال احداث شهرک صنعتی با اشتغال زایی ۸۰۰ نفر از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی هستیم، اما هنوز مشکل محیط زیستی برطرف نشده است.

نرخ بیکاری به ۱۲ درصد رسید

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: با احداث صنایع آب بر و آلاینده در شهرستان مخالف هستم، با دعوت از سرمایه گذار مجوز احداث پالایشگاه جی تی اس از سوی وزارت نفت صادر شده است اما به دلیل عدم همکاری محیط زیست هنوز مجوزهای لازم صادر نشده است.

وی با بیان این‌که استان اصفهان یک استان ۱۵۰ درصدی است و در صدور مجوزها همکاری خوبی ندارند، گفت: با تمام تلاش‌ها نرخ اشتغال از ۱۴ درصد به ۱۲ درصد کاهش داشته است، اما ۱۲ درصد نرخ درصد برای شهرستان بالا است، بیشترین مشکل کشور و به تبع شهرستان اشتغال است و باید این موضوع با تلاش همه مسئولان شهرستان حل شود نباید برای برطرف شدن مشکل اشتغال بروکراسی اداری و سهل انگاری وجود داشته باشد، باید مسئولان تا مرکز استان به دنبال حل مشکل اشتغال شهرستان باشند.

سند حق آبه زیست محیطی ۱۹ میلیون متر مکعب در اختیار مردم گلپایگان

بختیار با اشاره به حق آبه سد کوچری گفت: قبل انتخاب شدن برای نمایندگی شهرستان در مجلس مطالبات مردم حق آبه سد کوچری بود زیرا یک حق آبه چهار میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعبی برای قم  و یک حق آبه ۲۵۰ متر مکعبی برای گلپایگان در ۱۲ سال گذشته صادر شده بود و سند تخصیص آب نیز در اختیار قم بود، موضوع را بدون این که حساسیت و تقابل بین مناطق ایجاد شود دنبال ‌کردیم.

وی با اشاره به این‌که اگر استعفا ندادم این طور نیست که مسأله آب برای من مهم نباشد، مسأله آب یک مسأله ملی است و با استعفا حل نمی‌شد، افزود: تعدادی از این نمایندگان که طی پنج دوره قبل در مجلس بودند هنوز موفق به حل مسأله آب زاینده رود نشدند. 

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت سد کوچری به قم واگذار شده بود ما از راه قانون برای احقاق حقوق مردم با رایزنی در وزارت نیرو و سازمان برنامه بودجه با یک پروسه زمانی یک سال که طول کشید، سرانجام مدیریت آب را از قم به تهران تغییر دادیم، اکنون سند تخصیص آب در حوزه کشاورزی  با ۱۹ میلیون متر مکعب در اختیار مردم است.

رفع مشکل کم آبی استان با شیرین سازی آب از دریا

وی اظهار کرد: به نمایندگان استان پیشنهاد دادم که براساس مواد ۳۵ و ۳۶ قانون برنامه ششم توسعه، شیرین سازی آب از طریق دریا را در دستور کار قرار دهیم، سرمایه گذاری هم در اختیار داریم که با  ۱۲ میلیارد یورو آماده سرمایه گذاری است که می‌تواند خط انتقال آب را از دریای عمان تا یزد و اصفهان و قم بیارد و مسأله آب کشور حل شود.

بختیار  افزود: صنعت اصفهان توان خرید آب را ندارد و این مسئله با شیرین سازی حل می‌شود، راهکار استعفا دادن اثر بخش نیست، مسئله آب اصفهان باید با یک نگاه منطقی و قانونی و راهکار درست حل شود.

تالاب شور گلپایگان چهار سال آینده احیا می‌شود

وی  اظهار کرد: مطالعات پوشش گیاهی و زهکشی تالاب شور با تأمین اعتبار ۱۷۰ میلیون تومان از سوی دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه زنجان انجام شده است و امسال نخستین سالی  است که زهکشی این تالاب آغاز شده است و تا  چهار سال آینده رهاسازی آب در این تالاب را شاهد هستیم.

بختیار  گفت: در حوزه کشاورزی شهرستان با تغییر الگوی کشت با توجه به پتانسیلی خوبی که زمین‌ زراعی در حوزه گیاهان دارویی و صنعتی دارد باید کشاورزان را به سمت سرمایه گذاری سوق دهیم تا سودآور و درآمد زایی بیشتری داشته باشند، با ترغیب کشاورزان شهرستان به کشت گیاهان دارویی و صنعتی امسال ۳۰۰ کیلو زعفران برداشت شده است.

احیای ۱۰ هکتار اراضی خشک شده با افزایش راندمان آب سد گلپایگان 

وی با بیان این‌که سال گذشته برای تجهیزسیستم آبیاری کشاورزی به آبیاری نوین ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است، تصریح کرد: موافقت نامه راندمان شبکه سد گلپایگان انجام شد، با افزایش راندمان آب در شبکه فرعی و اصلی سد ۱۰ هزار هکتار از اراضی گلپایگان که سال‌های گذشته دچار خشکسالی شده بود احیا می‌شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که نمایندگان در مجلس عدم پرداخت خرید تضمینی گندم را به دولت تذکر می‌دادند، افزود: در دو سال اخیر ردیف بودجه برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان را گذاشتیم و دولت مکلف  شد که این هزینه را پرداخت کند و سال آینده هم این رقم در بودجه پیش بینی شده است.

بختیار  تأکید کرد: از حقوق مردم تا زمانی که هستم حمایت می‌کنم و مسائل مردم را با یک نگاه ملی حل می‌کنم و با مطالعه و کار کارشناسی مشکلات را دنبال می‌کنم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =