هم در فوتبال و هم در اخلاق باختیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به باخت تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ژاپن گفت: هم در فوتبال و هم در اخلاق باختیم.

به گزارش ایمنا، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیرامون باخت تیّم ملی فوتبال کشورمان مقابل ژاپن  در صفحه اینستاگرام خود نوشت: هم در فوتبال و هم در اخلاق باختیم. باخت ما در مقابل ژاپن نشان داد که تیم ملی فوتبال کشور ما، هم از نظر روحی و روانی آماده برای مسابقات بزرگ نبوده و هم از نظر اخلاقی و فرهنگی. تیمی که با خوردن یک گل از هم می‌پاشد و نمی‌تواند داشته‌های خود را به نمایش بگذارد، از نظر روحی و روانی آماده نیست و معلوم می‌شود از این جهت روی آن کار نشده است.

وی افزود: همچنین تیمی که پس از باخت در مقابل تیم مقابل، عنان از کف می‌دهد و به افراد تیم حریف حمله‌ور می‌شود، علاوه بر فوتبال در اخلاق هم باخته است و ملت خود را هم در افکار عمومی جهان بازنده کرده است. وقتی ما در دنیا از سوی آمریکا و اسرائیل منافقانه متهم به حمایت از تروریسم و خشونت هستیم، رفتاری که آقایان آزمون و حاج‌صفی و رضائیان از خود نشان دادند و در مقابل چشم مردم جهان قرار گرفت، ضربه‌ای مهلک به ملت ایران بود و این افراد باید تنبیه شوند. اینها بازی در تیم ملی را با بازی در کوچه و محله اشتباه گرفته‌اند و نمی‌فهمند که رفتار آنها رفتار و اخلاق و فرهنگ ملت ایران را به دنیا منتقل می‌کند.

مطهری در ادامه نوشت: از سوی دیگر اعتراض بیش از حد به داور که در بازیهای داخلی ما یک رسم و عادت شده است، خود را در بازی ملی نشان داد و شد آنچه که نباید می‌شد. باید از همه اینها برای آینده درس گرفت. خلاصه، تیمی که می‌توانست قهرمان آسیا شود، به خاطر ضعف روحی و روانی و اخلاقی نتوانست به این مقام برسد و دل مردم را که در شرایط فعلی به شدت به آن نیاز داشتند شاد کند. این تیم همه شرایط قهرمانی را داشت اما شخصیت قهرمانی را نداشت.

به گزارش ایمنا، دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ شب گذشته بین تیم‌های ملی ایران و ژاپن برگزار شد که در نهایت تیّم ملی ژاپن با نتیجه ۳ بر صفر ایران را شکست داد و به فینال این رقابت‌ها دست یافت.

کد خبر 366071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.