مذاکره با طالبان به منظور بازگشت ثبات به افغانستان انجام شد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: مذاکره ایران با طالبان با هماهنگی دولت افغانستان و به منظور بازگشت صلح و ثبات به این کشور انجام شد.

به گزارش ایمنا، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در حاشیه همایش بین المللی امنیت در غرب آسیا در دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: مذاکره ایران با طالبان برای خیرخواهی و با هماهنگی دولت افغانستان به منظور بازگشت صلح و ثبات به این کشور به عنوان یک راهکار دنبال شده است.

وی در رابطه با امنیت در منطقه غرب آسیا افزود: این منطقه از زمانی که پای غربی‌ها به آن باز شد با ناامنی مستمر روبرو بوده است. غرب آسیا در هشت سال گذشته یکی از خونبارترین دوران خود را سپری کرده است و مردم این منطقه پس از حضور غربی‌ها با مشکلات شدیدی روبرو شدند.

امیر حاتمی عنوان کرد: ایران و آمریکا دو نقش آفرینی متفاوت در غرب آسیا دارند. جمهوری اسلامی ایران کاملا صمیمانه و متواضعانه به کمک برادران خود در منطقه پرداخته است.

وی افزود: ایران با اعتقاد بر اینکه امنیت باید مستمر باشد به منظور بازگرداندن امنیت به منطقه اقدام می کند.  در هر زمان و هر جا که امنیت در منطقه به خطر افتاده است حضور پیدا کرده ایم؛ چرا که معتقدیم اگر از امنیت منطقه مراقبت نشود ناامنی به تمام منطقه سرایت خواهد کرد.

امیر حاتمی یادآور شد: از جمله آخرین اقدامات ایران به منظور برقراری ثبات و صلح در منطقه می توان مقابله با تروریسم به ویژه داعش اشاره کرد که دست به جنایت زیادی می زدند و امروز توانستیم با کمک کشورهای منطقه به ویژه سوریه و عراق شر آنها را از منطقه کم کنیم.

منبع:ایرنا

کد خبر 363881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.