تنها استخر شنای گلپایگان پلمب شد!

تنها استخر شنای گلپایگان در حالی در چند روز گذشته پلمب شد و مردم این شهرستان را با چالش روبه‌رو کرده است که مکانی برای گذران اوقات فراغت جوانان و تسلی‌بخش درد بسیاری از بیماران بود، حتی ورزشکاران زیادی نیز از این مکان بهره می‌بردند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، استخر شنای گلپایگان در متراژ ۴۳۲ متر، ۳۰ سال پیش از سوی اداره ورزش و جوانان احداث شد، ابتدا ۲۵ سال در اختیار اداره ورزش و جوانان بوده، اما با توجه به اینکه تنها استخر گلپایگان دچار فرسودگی شده بود و نیاز به بازسازی و تجهیز داشت در فرآیندی پنج سال پیش به بخش خصوصی واگذار شد تا با ورود سرمایه گذار حال و روز این استخر بهتر شود.

در چند روز گذشته با وجود مهلت برای زمان قرارداد پیمانکار با اداره کل ورزش و جوانان استان که اردیبهشت ماه سال ۹۸ است، به دلایل مختلفی که توسط پیمانکار و اداره ورزش و جوانان گلپایگان مطرح شده، به دستور این اداره پلمب شد.

نقص فنی علت پلمب استخر شنا بود

محمدرضا شمسی، رییس اداره ورزش و جوانان گلپایگان با اشاره پلمب استخر شنا می‌گوید: از سوی کارشناسان فنی اداره ورزش و جوانان استان اصفهان بازدیدی از استخر شنای گلپایگان انجام شد که ایرادات و نواقص فنی مشاهده کردند و اداره کل نیز گزارش کاملی از وضعیت استخر ارائه داده است.

وی می‌افزاید: در راستای جلوگیری از تبعات قانونی نسبت به تعطیلی استخر اقدام شد و این مکان پلمب شد که البته پس از رفع نواقص مجددا راه اندازی خواهد شد.

رییس اداره ورزش و جوانان گلپایگان تصریح می‌کند: در حالی که استخر در اختیار بخش خصوصی است، اما از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در طول سال مورد بازدید قرار می‌گیرد تا از تخلفات و نواقص جلوگیری شود.

ایستادگی در مقابل سودجویی‌های برخی منجر به پلمب استخر شنا شد

احمد طبرزدی، مسئول بهره‌برداری استخر گلپایگان با تکذیب خبر نقص فنی در خصوص علت پلمب استخر شنا اظهار می‌کند: سال ۹۲ که برای ساخت سونا و جکوزی به استخر در قالب بخش خصوصی ورود پیدا کردیم شرایط استخر طبق مدارک موجود از هر لحاظ از جمله بدهی قبوض بیمه، آب، برق و گاز و... که بیش از ۵۰  میلیون تومان بود و از طرف دیگر فرسودگیها و استهلاک شدید تاسیسات باعث شد که استخر در آستانه تعطیلی کامل قرار بگیرد.

وی می‌افزاید: در مذاکرات ما با اداره کل مقرر شد پروژه سونا و جکوزی تعمیرات اساسی تاسیسات از طرف اداره کل انجام شود و بعد قرارداد فی مابین اجرایی شود، اما پس از ساخت سونا و جکوزی و افتتاح استخر از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان تا امروز یک ریال برای استخر هزینه پرداخت نشده است.

مسئول بهره‌برداری استخر شاهد گلپایگان تصریح می‌کند: پنج سال است که با همه مشکلات استخر شنا دست و پنجه نرم کردیم، اما در هر صورت اجازه ندادم یک روز استخر به خاطر مشکلات فنی تعطیل شود و در نهایت خودم و همکارانم برای ارائه خدمات صادقانه به مردم تلاش کردیم.

وی خاطرنشان می‌کند: در این پنج سال استخر درحال تعطیل را تجهیز کردیم و روی پا نگهداشتم و با بهترین خدمات ممکن در اختیار اقشار مختلف جامعه قرار گرفت، پنج سال نرخ بلیط را ثابت نگه‌داشتیم و با تمام ادارت دولتی، غیر دولتی، مراکز عمومی و آموزشی و صنایع و شرکت‌ها تعامل کرده‌ایم.

طبرزدی ادامه می‌دهد: تاسیسات  فرسوده ۲۰ ساله را از سال ۹۲ تا کنون به صورتی نگهداری و رسیدگی کرده‌ایم که امروز از سال ۹۲ بسیار بهتر شده، استخر از نظر فنی  و بهداشتی هیچ‌ گونه مشکلی ندارد و بسیار فراتر از تعهداتمان در استخر خدمات ارائه کردیم.

وی می‌افزاید: استخر را با بهانه‌های واهی پلمپ کردند، درصورت ادامه تعطیلی استخر و قطع آب از داخل سیستم تاسیساتی، با توجه به فرسودگیهای موجود به احتمال زیاد راه اندازی مجدد استخر امکان پذیر نباشد و استخر برای تعمیرات کلی سال‌ها تعطیل خواهد ماند.

کد خبر 360510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.