روبان افتتاح ورزشگاه فولاد آره‌نا چیده شد

استادیوم فوتبال فولاد خوزستان (فولاد آرنا) با حضور وزیر ورزش و جوانان در استان خوزستان افتتاح شد.

به گزارش ایمنا، عملیات احداث ورزشگاه فولاد خوزستان که یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های عمرانی شرکت فولاد خوزستان (منطبق بر معیارهای بین المللی و مورد تایید AFC) ) به شمار می رود، از سال ۱۳۸۷ آغاز و پس از گذشت قریب به ۱۰ سال، امروز سه شنبه -۲۲ آبان ۹۷- با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

این مجموعه بزرگ فرهنگی ورزشی که در شمال شرقی اهواز و در محل اختصاصی باشگاه فولاد خوزستان قرار گرفته، در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار و با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان بنا شده است. از مشخصات و امکانات ورزشگاه فولاد خوزستان می توان به دارا بودن سه زمین چمن طبیعی علاوه بر زمین اصلی ورزشگاه با ابعاد استاندارد برای تمرین، نور کافی جهت بهره برداری در شب، تدارک نور زمین اصلی به میزان ۲۴۰۰ لوکس نور، سرپوشیده بودن در سطح تماشاگران، استخر سرپوشیده به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع جهت کمک به ریکاوری ورزشکاران پس از مسابقه، سالن سرپوشیده به مساحت ۳۹۰۰ مترمربع در مجموعه ورزشی جهت تمرین تکنیک های فوتبالی در هوای گرم خوزستان، سالن اجتماعات به ظرفیت ۱۸۰ نفر، سالن های رختکن مجزا و مجهز به دوش، سرویس های بهداشتی، جکوزی، سونای خشک و بخار، ویژه  تیم های سوم، چهارم، میهمانان و میزبانان، بهداری به مساحت۴۰۰ مترمربع با امکانات کافی، بخش رادیولوژی با امکانات لازم، جایگاه VIP ویژه میهمانان و شخصیت ها با امکانات مناسب، رستوران به مساحت ۷۵۰ مترمربع، جایگاه ویژه خبرنگاران در مهمترین نقطه ورزشگاه برای تهیه گزارش از مسابقات و... اشاره کرد.

مهمترین ویژگی این ورزشگاه که آن را نسبت به سایر ورزشگاه های کشور متمایز کرده، مسقف بودن پیست تارتان(پیست دو) در کنار زمین است و هواداران با فاصله کمی می توانند مسابقات فوتبال را تماشا کنند. این ویژگی سبب شده مهندسان، نورافکن های ورزشگاه را روی لبه های سقف ورزشگاه نصب کنند.

همچنین در ساخت چمن این ورزشگاه از تکنولوژی پیشرفته ای استفاده شده و جزو مرغوب ترین چمن های دنیا و کیفیتی برابر با بهترین ورزشگاه های استاندارد دنیا را دارد. اتاق های متعددی برای داوران، تیم ها و مسئولان تعبیه شده به نحوی که بیش از دو تیم همزمان می توانند از امکانات ورزشگاه استفاده کنند.

همچنین سکوهای ورزشگاه فولاد هر یک با قوس مخصوص به خود ساخته شده و با کدگذاری در جای مشخص شده، نصب شده اند که این امر در ورزشگاه های دنیا کمتر به چشم می خورد.

کد خبر 358509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.