استفاده از جلیقه ضد گلوله در ماموریت‌های محیط بانان اجباری شد

استفاده از جلیقه ضد گلوله برای محیط بانان در هنگام ماموریت‌ها و گشت و گذار در منطقه حفاظت شده، به ویژه در هنگام انجام عملیات الزامی شد.

به گزارش ایمنا، عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بخش‌نامه‌ای به مدیران کل حفاظت محیط زیست استان‌ها عنوان کرد: محیط بانان در سازمان حفاظت محیط زیست، حفاظت و کنترل عرصه‌های طبیعی کشور اعم از دریایی، تالابی، خشکی و بالاخص مناطق چهارگانه تحت مدیریت و نیز حیات وحش درون این عرصه‌ها را برعهده دارند. در شرایط کاری، وضعیتی شبیه به نیروی انتظامی و بسیار مخاطره انگیزترمواجه هستند.

یکی از تجهیزات انفرادی که می‌تواند در برابر بسیاری از خطرهای احتمالی تا حد زیادی ضامن حفظ حیات و باعث کاهش حوادث اسف‌بار گردد، جلیقه‌های ضدگلوله است، که اخیراً با تلاش و همت برخی از عزیزان دلسوز خریداری و در اختیار قرار داده شده است.

همچنین در این بخشنامه آمده است:  گرچه این جلیقه‌ها نمی‌تواند در مقابل همه نوع سلاح‌ها صد در صد ضد گلوله و خنثی ساز باشد، لیکن در هنگام ماموریت‌ها و گشت و گذار در منطقه، به خصوص در هنگام انجام عملیات که میزان خطرات بالا است باید پوشیده شود. بی تردید، این اقدام بخاطر فقدان روش‌های مناسب دیگر، در اغلب کشورها متداول و ضریب زنده ماندن را افزایش داده و مامورین را در برابر بسیاری از حوادث ناگوار حتمی، با کاهش آسیب وارده محافظت می‌کند.

کد خبر 357166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.