صدور مجوز معادن در حریم روستاهای گلپایگان

نماینده گلپایگان در شورای اسلامی استان اصفهان گفت: هنگام صدور مجوز معادن لازم است محدوده روستاها برای واگذاری رعایت شود تا محیط زیست و کشاورزی منطقه از بین نرود.

علی اکبر زندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه حجم واگذاری معادن در شهرستان گلپایگان گردشگری را تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد:  بارها در این خصوص پیگیری و نامه‌نگاری کرده‌ایم اما هنوز به نتیجه مطلوب دست نیافته‌ایم.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از روستاها و کاهش مهاجرت افزود: هنگام صدور مجوز معادن از شوراها استعلامی صورت نمی‌گیرد اما لازم است محدوده روستاها برای واگذاری مجوز معادن رعایت شود تا محیط زیست و کشاورزی منطقه از بین نرود.

عضو شورای اسلامی استان اصفهان با اشاره به درنظرگرفتن تسهیلات شش درصدی برای راه‌اندازی صنایع برای روستاییان گفت: در روستاها زمینی برای ایجاد طرح‌های صنعتی وجود ندارد و درنظر گرفتن تسهیلات بدون زمین ناقض یکدیگر است.

وی افزود:  لازم است نماینده شرکت شهرک‌ها حداقل هفته ای سه روز در شهرستان مستقر وجوابگوی ارباب رجوع این شرکت باشد این در حالی است که بسیاری از مطالبات شهروندان در این زمینه بی پاسخ مانده است.

زندی با اشاره به کمبود زمین در محدوده شهرک صنعتی گلپایگان گفت: در خصوص دریافت زمین تنها ثبت درخواست در سیستم انجام می‌شود که لازم است فاز جدیدی به این شهرک اضافه شود.

وی در خصوص استعلامات لازم برای پروانه جواز کسب نیز تصریح کرد: زمان صدور جواز کسب برای اصناف مختلف از شهرداری‌ها هیچ استعلامی انجام نمی‌شود که بهتر است این امر صورت گیرد.

نماینده گلپایگان در شورای اسلامی استان اصفهان افزود: افزایش قیمت بیش از حد اقلام مصرفی سبد غذایی در گلپایگان شهروندان به ویژه ساکنان روستاها را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است.

زندی با اشاره به اینکه بسیاری از صنوف حتی مجوز افزایش قیمت هم ندارند، گفت: در مورد گرانی‌ها تنها موضوع شکایت کردن مطرح می‌شود که برای مناطق روستایی شکایت کردن نمی‌تواند محور نظارت‌ها باشد.

کد خبر 356826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.