چهارمین جشنواره "انگور و بومگردی حسن رباط" برگزار می‌شود

رییس شورای اسلامی روستای حسن رباط گفت: چهارمین جشنواره انگور، گردشگری و بومگردی روستای حسن رباط ۱۶ شهریور برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، محمد امیری با بیان اینکه این جشنواره طی سه سال گذشته در آخرین جمعه تابستان برگزار می‌شد، اظهار کرد: امسال به دلیل همزمانی برگزاری جشنواره انگور و ماه محرم زمان برگزاری این جشنواره ۱۶ شهریور اعلام شده است.

وی به ظرفیت‌های بالای گردشگری طبیعی در این روستا اشاره کرد و گفت: این روستا در شمالی‌ترین منطقه شهرستان شاهین شهر و میمه قرار داشته و به لحاظ آب و هوایی، تنوع پوشش گیاهان دارویی و کلکسیونی از گونه‌های آهو در شرایط نسبتاً مناسبی قرار دارد.

رییس شورای اسلامی روستای حسن رباط به ایجاد زیرساخت‌های توسعه گردشگری در روستای حسن رباط اشاره کرد و گفت: طی سه سال اخیر در حوزه توسعه جاده‌ها، ایجاد اقامتگاه و احیای آثار تاریخی اقدامات خوبی با همکاری اهالی روستا صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه روستای حسن رباط با ۱۷۰۰ نفر جمعیت به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری معرفی شده است، اضافه کرد: طی سه سال اخیر به صورت میانگین هر سال هفت هزار نفر از ظرفیت‌های گردشگری موجود در روستای حسن رباط همزمان با برگزاری جشنواره بازدید کرده‌اند.

امیری با بیان اینکه برای برگزاری جشنواره انگور اعتباری تعریف نشده است و با حداقل اعتباری که از ردیف بودجه برنامه‌های فرهنگی روستا در دست داریم، تصریح کرد: با حمایت شورای اسلامی و دهیاری روستا این جشنواره را با بهترین کیفیت اجرایی کرده‌ایم.

وی به لزوم توجه مسئولان استانی و ملی به برگزاری جشنواره انگور حسن رباط تاکید کرد و افزود: توسعه گردشگری روستایی همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و از محورهای توسعه استان بوده است و از این رو می‌طلبد که مسئولان نسبت به برگزاری این جشنواره نوپا اهتمام بیشتری داشته باشند

کد خبر 352507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.