سالگرد امام از هرگونه ریخت و پاش اضافی به دور باشد

تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) با بیان اینکه مراسم سالگرد باید از هرگونه ریخت و پاش اضافی به دور باشد، گفت: این مراسم باید ساده و باشکوه برگزار شود و کمتر به ابعاد مالی و بیشتر به ابعاد معنوی توجه شود.

به گزارش ایمنا، سید حسن خمینی شامگاه یکشنبه در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: جریان نامتعارف و ضد حقایق بشری در آمریکا بر سرکار آمده که بزرگترین هدف آن ضربه زدن به مردم ایران است؛ هرچند روزهای سختی در پیش داریم، ولی پتانسیل های زیادی نیز در این کشور وجود دارد که باید درست استفاده شود.

وی بیان کرد: حرکت اولیه انقلاب با وجود تمامی نهادها و ارگان های جهادی به سمت مبارزه با فقر بود، رسیدگی به فقرا از اصول مکتب امام راحل است و جهت نگاه ما باید به سمت فقرستیزی و اکرام محرومان باشد.

خمینی تصریح کرد: برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) با محوریت مردم برگزار می شود و جوانان ما بیش از هر زمان دیگری به این مراسم نیاز دارند و لازم است با شکوه خاصی برگزار شود.

یادگار امام با بیان اینکه مراسم سالگرد باید از هرگونه ریخت و پاش اضافی به دور باشد، افزود: این مراسم باید ساده و باشکوه برگزار شود و کمتر به ابعاد مالی و بیشتر به ابعاد معنوی توجه شود.

وی تصریح کرد: در ایام سالگرد بیش از هر زمان دیگری پیرامون شخصیت امام راحل بحث می شود و باید بدانیم که برگزاری این مراسم علاوه بر ادای دین به امام راحل، ادای دین به اسلام نیز است.

حسن خمینی گفت: جامعه ما بیش از هر زمان دیگری با وجود فضای بغرنج جهانی و انشقاق امت اسلامی به اندیشه امام (ره) نیاز دارد. با وجود اینکه از شر گروه خوارج صفت داعش خلاص شدیم، ولی فضای منطقه به نوعی دیگر توسط دشمنان بدتر شده است.

وی گفت: تمسک به مکتب امام (ره) به عنوان نماد دینداری و پرچمی که راه را نشان می دهد در جامعه ما ضروری است. امام (ره) مظهر عزت در جامعه است، شک نکنیم تا نام و یاد امام راحل در اذهان مردم وجود دارد، جمهوری اسلامی نیز مستحکم ادامه پیدا می کند.

تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) ادامه داد: عزت این کشور توسط قاجاریه  و پهلوی از بین رفته بود و سرنوشت کشور ما در سفارتخانه‌های خارجی تعیین می شد که با آمدن امام خمینی(ره) عزت به این کشور بازگشت.

وی امام راحل را مظهر وحدت و عزت دانست و خاطرنشان کرد: خداوند اگر عذابی را بر ملتی نازل کند، در ابتدا آنها را پاره پاره می کند و ترس را در دل افراد می اندازد که در این حالت گروه ها به جای اینکه در مقابل دشمن ایستادگی کنند در مقابل یکدیگر قرار می گیرند. در این برهه زمانی همه باید در چارچوب مکتب امام (ره) و همراه همدیگر با مهربانی و همزبانی حرکت کنیم.

به گزارش ایمنا، مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) عصر 14 خردادماه، سه ساعت قبل از اذان مغرب و عشاء در صحن مطهر امام راحل آغاز خواهد شد. دو ساعت مراسم رسمی با بیانات مقام معظم رهبری ادامه خواهد داشت و یک ساعت مانده به وقت اذان مغرب و عشاء پایان می یابد.

منبع: ایرنا

کد خبر 344794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.