خدمات شهرداری را سیاه‌نمایی نکنید

شهرضا – شهردار شهرضا گفت: اگر درباره خدمات شهرداری قضاوت می‌شود، باید به منابع درآمدی و امکانات آن هم توجه شود، سیاه نمایی درخصوص خدمات شهرداری صحیح نیست.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، رحیم جافری در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی این شهرستان، با بیان اینکه در شهرضا پنج نقطه کمتر توسعه یافته وجود دارد، اظهار کرد: طرح بازآفرینی این مناطق، به عنوان یکی از ۱۲ شهر کشور، تصویب و ابلاغ شد.

وی ادامه داد: ساخت سالن ورزشی در محله «ترک‎‌آباد» و اختصاص سهمیه قیر به مناطق حاشیه‌ای با حمایت و پیگیری نماینده مردم در مجلس، از خدماتی بوده که برای ارایه خدمات بهتر به این بخش‌ها انجام شده است.

شهردار شهرضا با بیان اینکه ۲۰ هزا و ۶۵۴ نفر از جمعیت شهرضا در مناطق حاشیه‌ای سکونت دارند، تصریح کرد: این مناطق شامل «اسلام‌آباد»، «خمینی‌آباد»، «ترک‌آباد»، «جرم‌افشار»، «منوچهرآباد» و «طالقانی» هستند که یک پنجم مساحت شهر را شامل می‌شوند.

جافری با بیان اینکه از اعتبارات تملک دارایی برای خدمات رسانی به این مناطق بودجه‌ای به شهرداری تعلق پیدا نکرده است، گفت: اگر درباره خدمات شهرداری قضاوت می‌شود، باید به منابع درآمدی و امکانات آن هم توجه شود، سیاه نمایی در خصوص خدمات شهرداری صحیح نیست.

وی با بیان اینکه توزیع نامتوازن امکانات در شهر و حاشیه همیشه وجود داشته است، تأکید کرد: این وضعیت همیشه از سوی شهرداری محکوم شده و برای اصلاح آن از همه توان شهرداری استفاده شده است.

شهردار شهرضا اضافه کرد: دولت دوازدهم تلاش زیادی برای توزیع متوازن امکانات شهری انجام داده است، اما لازم است از تسهیلات ایجاد شده نیز به خوبی استفاده شود.

جافری با بیان اینکه سرانه درآمدی شهرداری شهرضا در مقایسه با دیگر شهرداری‌های استان در پایین‌ترین رتبه قرار دارد، اظهار کرد: دولت به شهرهای بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تسهیلات زیادی ارایه نمی‌کند و تنها مقدار اندکی از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری این شهرها تعلق می‌گیرد.

کد خبر 342764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.