مترو

مسافرگیری آزمایشی فاز سوم خط یک اصفهان از ایستگاه تختی تا ایستگاه آزادی(دروازه‌شیراز) اصفهان از چند روز پیش آغاز شده و به زودی به صورت کامل مسافران تا آزادی از مترو استفاده می‌کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان قطارشهری اصفهان و حومه، جلسه هیئت مدیره سازمان قطارشهری اصفهان و حومه با حضور شهردار اصفهان، رئیس و اعضای شورای شهر، معاونان شهردار، سرپرست سازمان قطارشهری و مشاور عالی شهردار اصفهان برگزار شد.

رضا امینی، رئیس شورای شهر اصفهان در این جلسه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته طی سال‌های گذشته برای تکمیل خط یک قطارشهری اصفهان اظهار داشت: در شهرداری و شورای شهر طی سالیان گذشته همه توان خود را به کار گرفته و سازمان قطارشهری اصفهان نیز بیش از توان خود در این زمینه فعالیت کرد تا این پروژه به سرانجام برسد.

وی درباره تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه افزود: محصول زحمات ۲۰ ساله مدیران مختلف در قطارشهری و مدیریت شهری اصفهان در حال حاضر به بار نشسته و خوشحالیم که این موضوع به تحقق اهداف مختلف کمک کرده است.

رئیس شورای شهر اصفهان ادامه داد: امیدوار هستیم که در ادامه نیز اتفاقات خوبی صورت گیرد و همت این باشد که بهره‌برداری از این خط، با قدرتی بیش از گذشته انجام گیرد.

قطارشهری به ایستگاه آزادی رسید

شهردار اصفهان نیز در این نشست با بیان اینکه مدیریت شهری در دو سال گذشته همت خود را بر تکمیل فاز اول، دوم و سوم خط یک قطارشهری اصفهان معطوف کرد، اظهار داشت: خوشبختانه با عزم مدیران شهری، خط یک قطارشهری اصفهان به شرایط خوبی رسیده و در حال حاضر مسافرگیری در ایستگاه‌های سی و سه پل، شریعتی و آزادی نیز انجام می‌شود.

مهدی جمالی‌نژاد با بیان اینکه به زودی مردم شاهد بهره‌برداری رسمی از فاز سوم خط یک قطارشهری هستند، ادامه داد: قرار است تا پایان مرداد بقیه کارهای باقیمانده انجام شود و از ابتدای شهریور، مردم از ایستگاه تختی تا ایستگاه آزادی را نیز با قطار طی کرده و از آن استفاده کنند.

اتفاقات خوبی در حوزه حمل و نقل اصفهان صورت گرفته است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به حرکت‌های خوبی که در حوزه حمل و نقل و ترافیک صورت گرفته، گفت: خوشبختانه امروز اتفاقات خوبی در این زمینه صورت گرفته و قطارشهری اصفهان در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته است.

علیرضا صلواتی به اهمیت توجه به مدهای حمل و نقل عمومی اشاره کرد و ادامه داد: با توسعه کلانشهر اصفهان، توجه به حمل و نقل عمومی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود و نیاز به خطوط مترو به عنوان یک ضرورت بیش از گذشته احساس می‌شود.

ضرورت تکمیل خط یک قطارشهری اصفهان

محمد نورصالحی، سرپرست سازمان قطارشهری اصفهان و حومه نیز در این نشست با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در زمینه تکمیل خط یک متروی اصفهان گفت: همت مدیران شهری در دوران مختلف، تکمیل خط یک قطارشهری اصفهان بوده و خوشحالیم که در این دوره شاهد تکمیل فاز سوم خط یک بودیم.

وی با بیان اینکه همت مدیران شهری در طی سالیان سال، بر تکمیل هرچه سریعتر این پروژه معطوف شده، ادامه داد: عملیات اجرایی خط یک متروی اصفهان از حدود ۱۶سال پیش در دست اجرا بوده و با همت مسئولان و با یک جهش جهادی در آخرسال ۹۴  فاز اول خط یک قطار شهری به بهره‌برداری رسید.

سرپرست سازمان قطارشهری اصفهان و حومه با بیان اینکه در سال گدشته نیز فاز دوم خط یک از میدان شهدا تا چهارراه تختی تکمیل و در اختیار شهروندان قرار گرفت، افزود: فاز سوم خط یک قطار شهری به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده و با تلاش شبانه‌روزی این مجموعه فاز سوم مترو از چهارراره تختی تا میدان آزادی تا پایان مرداد به بهره برداری رسمی می‌رسد.

وی با اشاره به اهمیت ساخت خط یک قطارشهری اصفهان خاطرنشان کرد: مترو یکی از مهم‌ترین نیازهای شهر اصفهان و از ضروریات به شمار می‌رود و با ساخت و تکمیل آن، بسیاری از مشکلات زیست‌محیطی شهر برطرف می‌شود.

اصفهان به ۱۰۰ کیلومتر خط قطارشهری احتیاج دارد

مشاور عالی شهردار اصفهان نیز در این نشست به اهمیت تکمیل زیرساخت‌های اساسی شهری اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه اگرچه به دلایل مختلف در طی سالیان سال به طول انجامیده اما خوشحال هستم که امروز این پروژه به نتایج خوبی رسیده و اتفاقات خوبی در این زمینه انجام شده است.

جواد شعرباف با بیان اینکه رسیدن به این هدف، جز با همدلی مدیریت استان، مدیریت شهری شهری، شورای شهر و سازمان قطارشهری امکان‌پذیر نبود، تصریح کرد: اصفهان در حال حاضر ۱۶ کیلومتر خط مترو دارد و این پروژه پیچیده، با ابعاد وسیع خود، به نقطه بسیار خوبی رسیده است.

وی با بیان اینکه حجم کار در این پروژه بسیار بالا بود، ادامه داد: امیدوار هستم که شورای آینده نیز همت خود را برای تکمیل شبکه متروی شهر اصفهان به کار بندد تا نصف‌جهان از این نعمت حیاتی بهره‌مند شود.

مشاور عالی شهردار اصفهان به ضرورت ایجاد ۱۰۰ کیلومتر خط مترو در شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: خط یک اصفهان ۲۵ کیلومتر طول دارد و با احتساب دیگر خطوط مترو، باید بگویم که اصفهان با ۱۰۰ کیلومتر خط مترو، به نیاز خود در این زمینه دست پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک با تلاش‌های صورت گرفته و تداوم آن، اصفهان به آنچه در این زمینه مورد نیاز بوده، دست پیدا خواهد کرد.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 0
  • محمد بيگي IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
    0 0
    سلام........ ايا امكانپذير ميباشد براي مجتمع بزرگ ابشار اسپادانا ( كوي شهيد كشوري) نيز در اينده نزديك خط مترو پيشبيني كرد؟ ايا ميشود از اين منطقه به ميدان احمد اباد خط مترو طراحي كرد؟ با توجه به جمعيت بسيار زيادي كه در ان در اينده اتفاق ميافتد و همچنين همجواري با سالنهاي اجلاس.... لطفا دراين مورد اطلاع رساني بفرماييد .م

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =