سهم ۳۰ درصدی عابران پیاده در تصادفات شهری سال گذشته

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اعلام این که ۳۷ درصد تصادفات برون شهری سال ۹۵، منجر به واژگونی خودروها شده گفت: در ۳۰ درصد تصادفات درون شهری عابران پیاده حضور داشته اند.

به گزارش ایمنا، سرهنگ نادر رحمانی اظهار کرد: این در حالی است که طی این مدت تنها پنج درصد تصادفات درون شهری، واژگونی بوده است.

وی اضافه کرد: در ۳۰ درصد تصادفات درون شهری سال ۹۵، عابران پیاده حضور داشته‌اند، این در حالی است که طبق آمار سال ۹۵، عابران در تنها ۹ درصد تصادفات برون شهری، حاضر بوده‌اند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: در فروردین ۹۶ حدود ۶۱ درصد تصادفات رانندگی جاده‌ای در محورهای اصلی رخ داده و در این مدت ۲۶ درصد تصادفات برون شهری در محورهای فرعی و ۱۳ درصد هم در محورهای روستایی رخ داده است.

وی اضافه کرد: از بین تصادفات برون شهری فروردین ماه ۹۶، نزدیک به ۴۰ درصد آنها از شکل واژگونی بوده است، در عین حال در ۱۰ درصد این تصادفات هم عابرین پیاده حضور داشته‌اند.

رحمانی گفت: موتورسیکلت‌ها در ۴۰ درصد تصادفات درون شهری نقش دارند به گونه‌ای که در سال ۹۵ این وسیله نقلیه در حدود ۵۸ هزار فقره از تصادفات حضور داشتند.

وی افزود: با بررسی آمار ۶ ماه نخست سال گذشته، مشخص شد سواری‌ها ۵۴ درصد تصادفات درون شهری را رقم زده‌اند و موتورسیکلت‌ها با سهم ۳۸ درصدی در رتبه دوم قرار دارند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامیاضافه کرد: در سال ۹۵، موتورسیکلت‌ها با حضور در نزدیک به ۵۸ هزار فقره تصادف، کامیون‌ها با حضور در ۳۰ هزار فقره و مسافربری‌های عمومی با حضور در نزدیک به یک هزار و ۶۰۰ فقره، مابقی تصادفات درون شهری را شامل می‌شدند.

وی اضافه کرد: بیش از ۸۶ هزار فقره تصادف برای سواری‌ها در طول سال ۹۵ در داخل شهرهای کشور اتفاق افتاده که در مجموع، نزدیک به ۵۵ درصد حوادث را تشکیل داده است.

رحمانی گفت: طی سال گذشته در هشت هزار و ۸۷۱ فقره درون شهری، وانت‌ها حضور داشته‌اند که نزدیک به پنج درصد کل تصادفات داخل شهر را شامل می‌شود.

کد خبر 303391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.