فرهاد حسن زاده

فرهاد حسن‌زاده به فهرست پنج نفر نهایی جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن راه پیدا کرد.

به گزارش ایمنا، فرهاد حسن زاده به عنوان یکی از پنج نفر برتر جایزه هانس کریستین اندرسن  IBBY 2018-نوبل ادبیات کودک- انتخاب شد.

وی با نویسندگانی از کشورهای فرانسه، ژاپن، سوییس و نیوزیلند رقابت خواهد کرد. نتیجه رقابت در نمایشگاه بولونیا ۲۰۱۸ اعلام خواهد شد.

وی از طرف شورای کتاب کودک برای آن‌چه "یک عمر فعالیت موفق در حوزه نویسندگی ادبیات کودکان و نوجوانان" عنوان شده نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۸ شده است.

جایزه هانس کریستین آندرسن که گاه جایزه نوبل کوچک هم خوانده می‌شود، جایزه‌ای است بین‌المللی که هر دو سال یک بار از طرف دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) به مؤلفان در زمینه ادبیات کودک تعلق می‌گیرد.

این جایزه در دو گروه نویسندگان و تصویرگران اهدا می‌شود. جایزه به نام هانس کریستین آندرسن نویسنده دانمارکی است و برنده جایزه خود را از دست ملکه دانمارک دریافت می‌کند.

فرهاد حسن‌زاده، نویسنده و روزنامه‌نگار طنز متولد بیستم فروردین ۱۳۴۱ در آبادان است. او از نویسندگانی است که در تمامی حوزه‌های ادبی از داستان کودکان، نوجوانان تا رمان برای بزرگسالان دست به نگارش زده‌است.

اولین کتاب حسن زاده در سال ۱۳۷۰به نام ماجرای روباه و زنبور در شیراز چاپ شد. از او تا کنون بیش از ۸۰ اثر چاپ شده ‌است. برخی از آثار این نویسنده به زبان های انگلیسی، مالایی و چینی ترجمه شده است.

فرهاد حسن‌زاده تا کنون بیش از 20 جایزه برای آثارش گرفته که مهمترین‌شان نشان ماه طلایی از جایزه جشنواره بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک و نوجوان است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =