افتتاحيه اسكواش

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بیشتر گردشگران خارجی که وارد شهر و استان اصفهان می‌شود سن بالایی دارند و مکان‌هایی که موجب جذب گردشگران جوان شود نداریم و این موضوع اهمیت گسترش فضاهای ورزشی و تفریحی را بیشتر می‌کند.

فریده روشن در مراسم افتتاحیه نخستین دوره مسابقات بین‌المللی اسکواش جوانان اصفهان (اصفهان جونیور) در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: ورزش اسکواش برای نوجوانان و جوانان که نیاز به تخلیه انرژی خود دارند بسیار مناسب است.

وی افزود: یکی از مشکلات امروز جامعه نبود فضای تفریح و پر کردن اوقات فراغت جوانان است. جوانان نیاز دارند انرژی خود را تخلیه کنند و این می‌طلبد که به ورزش و رشته‌هایی مانند اسکواش اهمیت بیشتری داده شود و با ایجاد فرصت برای پرداختن به ورزش، جوانان را از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دور کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: باید زمینه پرداختن جوانان و بانوان به ورزش‌هایی از این دست فراهم شود. لازم است فضاهای ورزشی در باغ‌های بانوان و حتی فضاهای عمومی و پارک‌ها گسترش پیدا کند.

روشن بیان داشت: آنطور که شنیده‌ام ایجاد زمین اسکواش هزینه چندان زیادی ندارد ولی حتی اگر هزینه زیادی هم داشته باشد، با جذب مشارکت سرمایه‌گذاران به راحتی تأمین می شود و علاوه بر توسعه اقتصاد فرهنگی، به توسعه گردشگری کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در اصفهان به جز اماکن تاریخی چیزی برای ارائه به گردشگران نداریم، گفت: به همین دلیل بیشتر گردشگران خارجی که وارد شهر و استان اصفهان می‌شود سن بالایی دارند و مکان‌هایی که موجب جذب گردشگران جوان شود نداریم و این موضوع اهمیت گسترش فضاهای ورزشی و تفریحی را بیشتر می‌کند. از طرف دیگر می‌توان از ظرفیت شهرهای خواهرخوانده اصفهان نیز برای توسعه ورزش اسکواش استفاده کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =