گرمسار با طبیعت زیبا و منحصر به فرد خود طبیعتگران و گردشگران بسیاری را شیفته خود ساخته است.

روستای پاده که در گذشته در مسیر جاده ابریشم قرار داشته و همچنان بافت تاریخی و سنتی خویش را حفظ کرده است، با بناهایی چون امامزاده، تکیه، آب‌انبار و کوچه پس کوچه‌های قدیمی و قلعه قدیمی بازمانده بر فراز تپه‌ها؛ زیبایی خاص گذشته خود را به رخ می‌کشد.

تنگه ظلمات که در مسافتی دور از شهر با منظرههایی بکر از طبیعت و سنگ همگان را مجذوب خود می‌کند و عاشقان هیجان و ماجراجویی را به دل باریک‌ترین راه‌های ممکن عبور از میان صخره و کوه می‌برد. یکی از هیجان انگیزترین جاذبه‌ها طبیعت نمکی است. گرمسار از مهمترین قطب‌های تأمین نمک طبیعی کشور محسوب می‌شود که با وجود حدود ۲۷ معدن نمک، بیش از ۸۰ درصد نمک کشور را تأمین می‌کند.شاید زیباترین وجه طبیعت جذاب و تماشایی گرمسار را در غارهای نمکی با تونل‌های پیچ در پیچ همراه کریستال و بلورهای نمک زیبا و شیارهای دیواره‌ها که با آب باران شسته می‌شوند مشاهده کرد. همچنین حوضچه‌های جادویی سبز رنگ که به دلیل جذابیت بصری منحصر به فرد و خاصیت درمانی نمک موجود در آن‌ها جزو محبوب‌ترین دیدنی‌های این منطقه به شمار می‌روند و لذت هیجان و تماشا را دو چندان می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • مژگان کیانرسی IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
    0 0
    بسیار مقاله خوب و عکسهای بسیار جالب و دیدنی که اشتیاق سفر به این منطقه را در بیننده ایجاد می کند.با تشکر از خانم زندی عزیز.