هوای اصفهان برای عموم آلوده است/ایستگاه احمدآباد در وضعیت بنفش

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _پنجشنبه نوزدهم آبان‌ماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرارگرفتن روی شاخص ۱۷۹ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، وضعیت هوای اصفهان امروز _پنجشنبه نوزدهم آبان‌ماه_ به شرح زیر است:

امروز سنجش کیفیت هوا در ایستگاه احمدآباد با شاخص ۲۱۹ در وضعیت هوای بسیار ناسالم (بنفش) قرار دارد.

سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های استانداری اصفهان با شاخص ۱۸۷، انقلاب با شاخص ۱۵۵، پروین با شاخص ۱۵۶ و کاوه با شاخص ۱۷۶ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.

وضعیت کیفی هوا در ایستگاه‌های رهنان با شاخص ۸۸ و میرزاطاهر با شاخص ۸۲ در وضعیت هوای سالم (زرد) است.

سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های رودکی، باهنر، فرشادی، فیض، خرازی، ورزشگاه میثاق، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

درحال‌حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان اصفهان به جز شهر اصفهان، شاهین‌شهر، مبارکه و سجزی است که شاخص کیفی هوای سجزی با شاخص ۶۴، شاهین‌شهر با قرار گرفتن روی عدد ۷۲ و مبارکه با شاخص ۷۴ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسیدکربن، دی‌اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 618342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.