سرمایه‌گذاری کلان آمریکا در بخش حمل‌ونقل هوشمند

مدیران بخش حمل‌ونقل ایالات متحده آمریکا اعلام کرده‌اند که به‌زودی طرح‌های جدیدی را در راستای بهره‌وری بیشتر از تکنولوژی برای بهبود زیرساخت‌های حمل‌ونقل و افزایش امنیت شهروندی پیاده خواهند کرد.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، بخش حمل‌ونقل ایالات متحده آمریکا از تخصیص بودجه‌ای ۱۶۰ میلیون دلاری برای پیاده‌سازی پروژه‌های حمل‌ونقل تا پنج سال آینده خبر داده و مدعی شده است، اجرای طرح‌های هوشمند در اولویت سایر برنامه‌ها قرار خواهد گرفت. در واقع، مدیران آمریکایی در نظر دارند از طریق افزایش بودجه در بخش پویایی شهری، چالش‌های واقعی تردد را در شهرها به حداقل برسانند که صرف بودجه برای بهبود استفاده از داده‌ها و فناوری در این زمینه بیشترین سهم را به خود اختصاص خواهد داد، زیرا احتمال اثربخشی آن‌ها بیشتر است.

بهبود تکنولوژی خودروها در طرح جدید و صرف بودجه برای پیاده‌سازی اقدامات کارآمد در رأس پروژه‌های جدید خواهد بود که ارتقای دسترسی، علائم راهنمایی و رانندگی، شبکه هوشمند و یکپارچگی داده‌ها را در پی خواهد داشت. علاوه بر این، مدیران آمریکایی در نظر دارند از بودجه جدید برای نظارت بیشتر بر زیرساخت‌های عبور و مرور و بهبود عملکرد آن‌ها از طریق نصب سنسورهای دیجیتالی و پهپادها بهره ببرند و از این طریق، امنیت و ایمنی تردد را نیز افزایش دهند. این افراد امیدوار هستند که اقدامات جدید آن‌ها در زمینه تکنولوژی و هوشمندسازی تردد در کنار تمام مزایای خود به رشد اقتصادی، افزایش برابری و کاهش تغییرات اقلیمی منجر شود.

سرمایه‌گذاری کلان آمریکا در بخش حمل‌ونقل هوشمند

نوآوری و فناوری حمل‌ونقل پیشرفته از دیگر اقدامات مدیران شهرهای سراسر ایالات متحده آمریکا خواهد بود که توسعه فناوری برای بهبود امنیت و کاهش تعداد سفرهای برای رانندگان را به دنبال خواهد داشت.

در پایان پیاده‌سازی پروژه‌های حمل‌ونقل هوشمند در شهرهای آمریکایی، ارزیابی عملکرد آن‌ها بر اساس اثربخشی این پروژه‌ها در کاهش انتشار کربن و در نتیجه به حداقل رسیدن آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی ارزیابی خواهد شد، ضمن این‌که مدیران در نظر دارند در تمام فرآیندها، خود اشتغال‌آفرینی را نیز مورد توجه قرار دهند.

کد خبر 608868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.