اهتمام وزارت فرهنگ برای ساماندهی طرح «نظام استاد شاگردی در آموزش هنر»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اهتمام شورای هنر برای جمع بندی به سرانجام رساندن طرح «نظام استاد شاگردی در آموزش هنر»، گفت: مقوله آموزش هنر طی سال‌های اخیر از رشد قابل توجهی برخوردار است بطوری که هم اکنون بیش از ۲۰ هنرستان در حال ساخت در نقاط مختلف کشور داریم.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی روز دوشنبه در شصت و هشتمین شورای هنر در خصوص بررسی طرح «نظام استاد شاگردی در آموزش هنر» به عنوان دستور این جلسه، اظهار کرد: برای بررسی دقیق‌تر و به سرانجام رساندن این طرح باید کارگروه تخصصی آموزشی با حضور اشخاص حقیقی و حقوقی از نهادهای مختلف تشکیل و در کنار آن با تعیین بازه زمانی به جمع بندی دقیق‌تر این طرح کمک شود.

وی در ادامه به ساخت همزمان بیش از ۲۰ هنرستان در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: جایگاه آموزش هنر طی سال‌های اخیر رشد بسیاری داشته است همچنین استقبال نسل جوان نسبت به آموزش‌های هنری هم چشمگیر است. از سوی دیگر شیوه آموزش هنر با شیوه‌های مرسوم سایر رشته‌های دانشگاهی متفاوت است که همه این موارد سرانجام رساندن طرح «نظام استاد شاگردی در آموزش هنر» را الزامی می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعال بودن شورای ارزشیابی هنرمندان در دوره جدید فعالیت وزارت فرهنگ گفت: شورای ارزشیابی با برنامه‌ریزی مدون مشغول بررسی پرونده‌های متعدد است و با یک نگاه علمی و تخصصی درجه‌های هنری را به متقاضیان و اساتید حوزه‌های مختلف اهدا می‌کند و دریافت کنندگان این مدارک از طریق صندوق حمایت از پیشکسوتان هنر مورد حمایت در حوزه‌های مختلف قرار می‌گیرند.

همچنین در این جلسه، سایر اعضای این شورا به همراه برخی نمایندگان دستگاه‌های مختلف به بیان چالش‌ها و مشکلات پیش روی مسائل آموزشی در حوزه فرهنگ و هنر در مراکز دانشگاهی پرداختند.

رضا نقی زاده، سرپرست دفتر برنامه ریزی وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آمادگی این وزارتخانه برای بررسی دقیق طرح «نظام استاد شاگردی در آموزش هنر» تا رسیدن به راهکارهای عملیاتی در این خصوص تاکید کرد.

جلسات شورای هنر کشور پس از سال‌ها وقفه، در دوره جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سر گرفته شده است و امروز، سومین جلسه این شورا در دوره جدید و شصت و هشتمین جلسه آن در ادوار مختلف در دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

کد خبر 596756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.