تعرض به قهرمانان ملی مدافع حرم، خاک پاشیدن به آفتاب است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هر روزی که جهان شاهد جنایت‌های بیشتری از سوی صهیونیست‌ها است و نقشه‌های شوم آنها با همدستی رژیم‌های استکباری و ارتجاعی بیشتر برملا می‌شود، نقش مدافعان سرافراز و پرافتخار حرم در دفاع از امنیت ایران عزیزمان و ثبات منطقه آشکارتر می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف صبح امروز _یکشنبه، بیست‌وسوم مردادماه_ مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود ضمن گرامیداشت فرارسیدن روز مقاومت اسلامی که یادآور مقاومت جانانه حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه و آغاز فصل جدیدی از مبارزه با رژیم جنایتکار صهیونیستی بود، اظهار کرد: جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آخرین حلقه از مقاومت اسلامی علیه جنایتکاران صهیونیست، نویدبخش و درهم‌کوبنده ظاهر شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حرکت جهاد اسلامی ثابت کرد که امروز هر بخش از مقاومت اسلامی به تنهایی توانایی در هم کوبیدن عمیق‌ترین لایه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی و خُرد کردن اراده آنها را دارا است، افزود: امروز در سایه اتحاد و همدلی همه جریان‌های مقاومت، با قاطعیت می‌گوییم که زوال دشمن غاصب، نزدیک‌تر از هر روزی است.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه قریب به هشت دهه تبهکاری و جنایت رژیم صهیونیستی بر هر بیننده منصفی آشکار ساخته است که موجودیت این رژیم در گروی ایجاد ناامنی، اختلاف، ترور، اشغال و جنایت سازمان یافته در سراسر منطقه است، یادآور شد: هر روزی که جهان شاهد جنایت‌های بیشتری از سوی صهیونیست‌ها است و نقشه‌های شوم آنها با همدستی رژیم‌های استکباری و ارتجاعی بیشتر برملا می‌شود، نقش مدافعان سرافراز و پرافتخار حرم در دفاع از امنیت ایران عزیزمان و ثبات منطقه آشکارتر می‌شود.

وی بر همین اساس تصریح کرد: در روزهای ابتدایی جنگ در سوریه و عراق عده‌ای دچار خطای محاسباتی شدند اما هنگامی که واقعیت صحنه با جنایت‌های دهشتناک داعش عیان شد، به گونه‌ای که حتی کشورهای اروپایی را نیز نگران کرد، هر ایرانی منصفی با سلیقه‌های سیاسی مختلف به این باور رسید که مدافعان حرم فقط پاسداران حریم اهل بیت عصمت و طهارت نیستند بلکه نگهبان امنیت و ناموس کشورمان نیز هستند به همین جهت تعرض به این قهرمانان ملی که پای جنایتکارانی همچون داعش را از سرزمین ما کوتاه کردند، خاک پاشیدن به آفتاب است که جز رسوایی و بی‌اعتباری برای تعرض‌کنندگان و حامیان آنها نتیجه‌ای ندارد.

رئیس قوه مقننه افزود: ما به این شهدای مظلوم که خود را فدای مردم ایران و حفظ حریم اهل بیت (ع) کردند افتخار می‌کنیم و زندگی در امنیت خود را مدیون آنها می‌دانیم.

وی ادامه داد: همچنین لازم است از برپایی پرشکوه مجالس عزا و ذکر مصیبت سیدالشهدا (ع) در سراسر کشور تقدیر و تشکر کنم. ظهور جلوه‌های اسلام سیاسی از قبیل ظلم‌ستیزی، مقاومت در برابر دشمنان اسلام، مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و افشای خط نفاق، در عزاداری‌های محرم امسال به طور ویژه دشمنان اسلام و حامیان اسلام آمریکایی را خشمگین ساخت؛ خشم دشمنان از آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) ثابت کرد که هیئت بصیرت‌افزا و ظلم‌ستیز مایه عزت مسلمین و خار چشم منافقین است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی استقبال گسترده مردم برای حضور در مراسم اربعین امسال در کشور عراق ضروری است که مسئولان مربوطه در تمام مراحل حضور مردم در این راهپیمایی باشکوه همه امکانات را برای رفع دغدغه‌های مردم و تسهیل روندها به کار گیرند.

کد خبر 596192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.