آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۳ تیرماه؛ بدون فوتی و ۱۳ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _دوشنبه سیزدهم تیرماه_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.
وی با بیان اینکه از این تعداد پنج بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۳ نفر مثبت قطعی شد که ۹ نفر از مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی و چهار نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: اکنون ۱۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۰ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

درخشان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۸۴۹ نفر است.

وی ادامه داد: اکنون یک نفر از بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان است.

درخشان خاطرنشان کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های بن، بروجن، کیار، اردل، خانمیرزا و فارسان در وضعیت زرد و شهرستان‌های شهرکرد، سامان، کوهرنگ و لردگان در وضعیت آبی هستند.

کد خبر 586042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.