آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۵ تیرماه؛ بدون فوتی و بدون ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _یکشنبه پنجم تیرماه_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هشت بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست هیچیک نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان مثبت قطعی اعلام نشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: اکنون شش بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد سه نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

درخشان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۸۴۹ نفر است.

وی ادامه داد: اکنون هیچ بیماری با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان نیست.

درخشان اظهار کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های بن، بروجن، کیار، اردل، سامان خانمیرزا در وضعیت زرد و شهرستان‌های شهرکرد، فارسان، کوهرنگ و لردگان در وضعیت آبی هستند.

کد خبر 584278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.