آمار کرونا چهارمحال و بختیاری یکم خرداد؛ بدون فوتی و هفت ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _یکشنبه، یکم خرداد_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۵ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست هفت نفر مثبت قطعی شد که شش نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و یک نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی بودند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ۱۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد پنج نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

درخشان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همان ۱۸۴۹ نفر است.

وی ادامه داد: اکنون هیچ بیماری با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان نیست.

درخشان اظهار کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های بن، بروجن، فارسان، شهرکرد، کیار، اردل، سامان، خانمیرزا و کوهرنگ در وضعیت زرد و شهرستان لردگان در وضعیت آبی هستند.

کد خبر 576968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.