ابتلا به آبله میمونی در کشور مشاهده نشده است

سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون در کشور مورد مشکوکی در خصوص آبله میمونی نداشته‌ایم و شبکه بهداشتی کشور هر مورد مشکوکی را بررسی می‌کند.

به گزارش ایمنا، پدرام پاک آئین، با بیان اینکه مورد مشکوک به آبله میمونی در ایران مشاهده نشده است، اظهار کرد: آبله میمونی، یک بیماری ویروسی و از دسته ویروس آبله انسانی است. در حال حاضر ۱۵ کشور دنیا موارد مشکوک این بیماری را گزارش کرده‌اند، در این ۱۵ کشور، ۱۹۷ مورد مشکوک گزارش شده و ۱۰۸ مورد تشخیص قطعی در دنیا داده شده است.

وی افزود: وزارت بهداشت، افراد مشکوک را بررسی می‌کند تا از ابتلاء نبودن آنها به آبله میمونی اطمینان حاصل کند. همچنین درباره پیشگیری و درمان این بیماری، متن راهنمایی تدوین شده که در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه سرایت پذیری این بیماری چندان بالا نیست، تصریح کرد: این بیماری از طریق تماس با حیوان آلوده، تماس با جسد و یا خوردن گوشت آن و گازگرفتگی یا خراش پوست توسط حیوان آلوده و همچنین از طریق قطرات تنفسی انسان مبتلا، عطسه یا سرفه او منتقل می‌شود.

پاک آئین خاطرنشان کرد: از آنجا که سرایت‌پذیری این بیماری بالا نیست، تصور نمی‌شود کار به همه گیری بالا بکشد و جای نگرانی نیست.

کد خبر 576965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.