هوای اصفهان سالم شد/یک ایستگاه در وضعیت قرمز

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _ یکشنبه بیست و چهارم بهمن‌ماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۸۲ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _ یکشنبه بیست و چهارم بهمن‌ماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۸۲ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

ایستگاه خرازی با شاخص ۱۶۹ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) است. دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه احمدآباد با شاخص ۸۴، استانداری اصفهان با شاخص ۹۵، انقلاب با شاخص ۶۲، باهنر با شاخص ۹۸، پروین با شاخص ۷۴، جی با شاخص ۷۰، رهنان با شاخص ۷۲، فرشادی با شاخص ۶۵، فیض با شاخص ۶۸ و میرزا طاهر با شاخص ۶۱ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست، همچنین دستگاه شاخص کیفی هوا در ایستگاه ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶ در وضعیت هوای پاک (سبز) است.

اکنون تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن بر روی عدد ۷۱، مبارکه با عدد ۹۲ و سجزی با قرار گرفتن بر روی عدد ۹۰ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 555264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.