ثبت‌نام‌ ۳۲۰ هزار مرد مجرد بالای ۲۳ سال در نهضت ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی از ثبت‌نام ۳۲۰ هزار مرد مجرد بالای ۲۳ سال در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: احتمال تمدید زمان ثبت نام مجردان در این طرح وجود دارد.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت راه و شهرسازی «محمود محمودزاده» جزئیاتی از روند ثبت‌نام مردان مجرد و سایر گروه‌ها در سامانه نهضت ملی مسکن و پالایش متقاضیان ثبت‌نام شده را ارائه کرد.

وی گفت: در مجموع تاکنون بیش از سه میلیون و ۱۷۹ هزار متقاضی در سامانه ثمن برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: برای بخش عمده‌ای از این تعداد یعنی بیش از سه میلیون نفر معادل ۹۵ درصد متقاضیان، مراحل پالایش سه شرطِ فرم ج، عدم مالکیت خصوصی و تأهل در ستاد انجام شده و لیست افراد پالایش شده به کارتابل استان‌ها برای بررسی شرط چهارم یعنی سابقه سکونت ارسال شده است.

محمودزاده گفت: استان‌ها نیز در حال پالایش شرط چهارم یعنی سابقه سکونت حداقل ۵ سال و یا ثبت سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن هستند که نتایج بررسی را ثبت و به ستاد اعلام خواهند کرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا این بخش از پالایش نیز در استان‌ها و شهرهای جدید انجام شود و به زودی به اتمام برسد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: برای آن دسته از متقاضیان که شرط چهارم احراز شود با پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد و افراد واجد شرایط به شکل الکترونیکی به بانک معرفی می‌شوند تا برای آن‌ها حساب باز شود و مراحل خود را طی کنند.

محمودزاده در خصوص تعداد ثبت‌نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن نیز اظهار کرد: تاکنون ۳۲۰ هزار نفر از مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن در سامانه ثمن ثبت‌نام کردند. چنانچه با تقاضای قابل‌ملاحظه‌ای برای تمدید مواجه بشویم احتمال تمدید وجود دارد. در غیر این صورت سامانه ثبت‌نام ۲۰ بهمن ماه بسته خواهد شد.

وی در خصوص ثبت‌نام خودمالکان و معرفی آن‌ها به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرد: تقاضای بیش از ۵۸ هزار مالک برای دریافت تسهیلات خودمالکی در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت و به بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات معرفی شده‌اند.

کد خبر 553982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.