امکان خرید بلیط تک‌ فیلم در «فجر» فراهم شد/ امکان کنسلی نیست

مدیر اجرایی یکی از سامانه‌های فروش بلیط‌های مردمی جشنواره چهلم فیلم فجر درباره نحوه فروش بلیط‌های این رویداد توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایمنا، پیام دارابی مدیر اجرایی سامانه «سینماتیکت» که در کنار دو سامانه «ایران‌تیک» و «گیشه هفت» متولی فروش اینترنتی بلیط‌های مردمی چهلمین جشنواره فیلم فجر است، درباره فروش آنلاین بلیت‌های جشنواره که از صبح امروز آغاز شده است، گفت: از مهم‌ترین اتفاقات مثبت چهلمین جشنواره فیلم فجر می‌توان به عدم افزایش نرخ بلیط‌ها اشاره کرد، برخلاف روند سال‌های گذشته، امسال هیچ‌گونه افزایش نرخ بلیط نداشته‌ایم و بلیط‌ها با قیمت ۳۰ هزار تومان به مخاطبان عرضه می‌شود.

وی درباره نحوه بلیط‌فروشی جشنواره فیلم فجر ادامه داد: یکی از اتفاقات مثبت جشنواره امسال نسبت به سال قبل، افزایش تعداد سالن‌های سینمای درگیر با جشنواره است که ظرفیت بیش از دو برابر سال قبل را فراهم کرده است.

دارابی تصریح کرد: امسال، حدود ۶۷ درصد ظرفیت سالن‌های سینماهای منتخب در اختیار فیلم‌های جشنواره خواهد بود و ۶۱ سالن برای اکران فیلم‌ها انتخاب شده است. سالن برج میلاد نیز میزبان اهالی رسانه خواهد بود.

بلیط‌فروشی حضوری نداریم

وی با بیان اینکه با توجه به ادامه روند کرونا امسال نیز بلیط‌فروشی حضوری نداریم و فروش به صورت آنلاین انجام می‌شود، افزود: سال ۹۹ بلیط فروشی مردمی، ۹ بهمن آغاز شد اما امسال از ششم بهمن ماه ساعت ۱۰ صبح امکان خرید بلیط فیلم‌ها برای مخاطبان فراهم است.

دارابی مطرح کرد: سال گذشته در ساعات اولیه، تقریباً ظرفیت‌ها پر شد و فیلم‌هایی که بیشتر در کانون توجه مخاطبان قرار داشتند در همان دقایق ابتدایی، با تکمیل ظرفیت مواجه شدند. امسال ۲۲ فیلم به بخش سودای سیمرغ راه پیدا کرده‌اند که البته جای خالی ژانر کمدی در این جشنواره احساس می‌شود.

این مدیر سینمایی افزود: سال گذشته در ساعات اولیه فروش بلیت، اختلالات فنی مختصری وجود داشت، اما برای جشنواره امسال، از یک هفته قبل، انواع تست‌ها روی سامانه سمفا و سینماتیکت و سایر سامانه‌ها انجام شده است. به طوری که آمادگی لازم برای پذیرش مراجعه بیش از پنج برابری نسبت به سال قبل را در ساعات اولیه فروش در سامانه داریم.

دارابی تصریح کرد: امسال به دلیل انجام واکسیناسیون، افزایش تعداد فیلم‌ها، شروع به کار سالن‌های جدید و همینطور افزایش ظرفیت سالن‌ها، استقبال بیشتری از جشنواره صورت می‌گیرد و این دلایل باعث شد که ما آمادگی لازم برای ارائه خدمت به مخاطبان سینما را با انجام تست‌های مختلف فنی داشته باشیم، اما این نکته قابل ذکر است که موضوع فنی، به طور کامل متوجه و در اختیار سینماتیکت نیست. ما سامانه مرکزی داریم به نام «سمفا» که بخش زیادی از بار روی این سامانه است که همزمان به سه سامانه سرویس‌دهی می‌کند.

هر مخاطب امکان خرید تنها دو بلیت را دارد

این مدیر سینمایی افزود: از آنجایی که در تهیه بلیط‌ها محدودیت وجود دارد و هر کاربر با یک شماره موبایل، فقط امکان تهیه دو قطعه بلیط از یک فیلم را در طول جشنواره دارد، شارژ کیف پول در سامانه، به تسریع فرایند خرید بلیط کمک می‌کند.

مدیر اجرایی سامانه سینماتیکت گفت: نکته حائز اهمیت برای مخاطبان جشنواره این است که امکان کنسلی بلیت، به هیچ وجه وجود ندارد چون زمانی که بلیط‌ها رزرو می‌شود امکان خرید برای سایرین از بین می‌رود بنابراین علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره، حین تهیه بلیط توجه کنند که زمانی که بلیط و کد رزرو نهایی شود، امکان کنسلی بلیط‌ها وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: بر اساس تصمیم ستاد اجرایی جشنواره امکان خرید تک بلیط برای مخاطبان بر خلاف سال‌های قبل فراهم شده است. در گذشته بلیط‌ها باید به صورت سری خریداری می‌شد، امسال امکان خرید بلیط به صورت تکی نیز فراهم شده است.

منبع: مهر

کد خبر 551388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.