انتصاب بانوان در سطوح مدیریتی و کارشناسی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در انتصابات جدید، توجه خاصی به حضور بانوان در سطوح مدیریتی و کارشناسی وجود دارد.

به گزارش ایمنا، حجت‌الله عبدالملکی با گرامی‌داشت میلاد حضرت زهرا (س) اسوه زن مسلمان، مادر سادات و محور خلقت، اظهار کرد: مقام زن، همسر و مادر بسیار ستودنی است؛ خوشبختانه جمعیت قابل توجهی از خواهران از سطوح مدیریتی تا کارشناسی در بدنه وزارت حضور دارند.

وی افزود: در جامعه مخاطب که ۶۵ میلیون نفر هستند، نیمی از جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند و ما توفیق خدمت به این جمعیت را داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال یک روز به روز زن اختصاص داده شده است، اما در جهان مدرن امروزی جایگاه و کرامت زن و مادر کمتر شناخته می‌شود و به قدر کفایت مورد توجه نبوده است.

عبدالملکی اضافه کرد: با وجود اینکه اسلام، قرآن و پیامبر بیش از ۱۴۰۰ سال قبل به جایگاه زن تاکید و توجه داشته، اما بشر در دوره تمدن جدید این جایگاه را نادیده گرفت و این جوهره و موجود مقدس را آن گونه که خداوند متعال مد نظرش بوده و توسط پیامبران الهی و کتب مقدس به بشر اعلام کرده، حفظ نکرده است.

وی خاطرنشان‌کرد: بعد از انقلاب، اینکه امام خمینی (ره) از مقام زن تجلیل می‌کنند؛ به نوعی توجه دادن جامعه بشری به منزلت این موجود است. شأن و کرامت زن از مرد بالاتر است و هیچ مرد موفق و تاریخ‌سازی نداریم که نشان از یک مادر قهرمان نداشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بزرگان دین وقتی از توفیقات خود صحبت می‌کنند، دائماً از مادران سخن می‌گویند که آنان را الهی تربیت کرد؛ بنابراین مادری که از ماه‌های نخست جهان را به گونه دیگری معرفی کرد، چنین فرزندانی را تربیت می‌کند.

عبدالملکی افزود: مادر دلسوزترین و خیرخواه‌ترین فرد محسوب می‌شود. امید است که روزی زن، مادر و همسر در جایگاه اصلی خود باشند و آن کرامتی که مد نظر بوده حفظ شود.

وی تصریح کرد: ما در «وزارت مردم»، سازمان‌ها، صندوق‌ها و بانک‌ها تاکید داریم جایگاه بانوان حفظ شود. بانوان همکار دارای توانمندی‌های زیادی هستند؛ در این باره تعداد زیادی از بانوان توانمند طی ماه‌های اخیر شناسایی شدند و تلاش شد در حوزه انتصابات از خواهران انقلابی و توانا استفاده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در انتصابات، توجه خاصی به حضور بانوان در سطوح مدیریتی و کارشناسی وجود دارد.

عبدالملکی اضافه کرد: در رده‌های مدیریتی مادران باید براساس تعداد فرزند، از رفاهیات برخوردار شوند. در این خصوص خواهرانی که مادر هستند نیز باید به تعداد فرزندان خود، از مزایای رفاهی بیشتری برخوردار باشند.

وی گفت: وقتی در هیئت دولت سخن از نظام تأمین اجتماعی و بازنشستگی می‌شود، بیشترین حمایت باید نسبت به مادران با توجه به تعداد فرزندان باشد. در دولت سیزدهم جایگاهی که به مادران داده می‌شود به نسبت فرزندانی که دارند، اهمیت ویژه‌ای دارد.

منبع: ایرنا

کد خبر 550988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.