جمع‌آوری ۳۴۳ خودروی فرسوده در شهر اصفهان

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان گفت: در ۱۰ ماه امسال در راستای جمع‌آوری خودروهای فرسوده رها شده در معابر شهر ۶۸۶ اخطاریه صادر شده و ۳۴۳ خودروی فرسوده رها شده جمع‌آوری شده است.

روح‌الله ابوطالبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری در ۱۰ ماه سال جاری، اظهار کرد: در این مدت برای رفع و پیشگیری از تخلف سد معبر ۲۴ هزار و ۵۹۸ تذکر و هفت هزار و ۵۸۷ اخطاریه صادر و رفع تخلف ۲۲ هزار و ۶۸۵ متصدی صنف انجام شده است.

وی ادامه داد: در بخش جلوگیری از نصب تابلوهای غیرمجاز تعداد پنج هزار و ۵۹۷ اخطاریه صادر و دو هزار و ۴۰۱ مورد نصب تابلوی غیرمجاز رفع تخلف شده است.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در ۱۰ ماه امسال در راستای جمع‌آوری خودروهای فرسوده رها شده در معابر شهر ۶۸۶ اخطاریه صادر شده و ۳۴۳ خودروی فرسوده رها شده جمع‌آوری شده است، گفت: در این مدت ۵۸۸ نفر دست‌فروش و ۳۸۵ نفر متکدی ساماندهی شده‌اند.

وی افزود: در ۱۰ ماه سال ۱۴۰۰ در بخش کنترل ساختمان در راستای جلوگیری از ادامه فعالیت و تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی متخلف یا بدون مجوز و پروانه از مواردی مانند افزایش طبقات یک‌هزار و ۲۹۲ ساختمان، تعمیرات داخلی غیرمجاز سه هزار و ۴۵۰ ساختمان، تبدیل وضعیت یک هزار و ۲۳۵ ساختمان و فعالیت ۱۳ هزار و ۴۸۰ کارگاه ساختمانی متخلف جلوگیری شده است.

ابوطالبی با اشاره به اقدامات این حوزه در بخش کنترل دفع ضایعات ساختمانی سطح شهر (پیشگیری و تعطیلی کارگاه‌های سد معبر کننده با مصالح و نخاله) اظهار کرد: در این راستا ۱۳ هزار و ۵۶۱ مورد اخطاریه صادر شده و یک هزار و ۶۰۰ کارگاه ساختمانی متخلف تعطیل شده است.

وی ادامه داد: در این مدت در راستای اجرای بند ۲۰ قانون شهرداری‌ها مبنی بر رفع مزاحمت کارگاه‌های صنفی مزاحم از طریق اجرای تمهیدات و تعطیلی، ۴۱۰ رأی اجرا شد. ۶۴۸ رأی نیز بر اساس بند ۱۴ قانون شهرداری‌ها مبنی بر رفع خطر از بناهای حادثه‌آفرین، چاله‌ها و اشیای مشرف بر معابر عمومی اجرا شده است.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: در ۱۰ ماه نخست سال جاری در راستای اجرای ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها یک هزار و ۸۱۰ رأی اجرا شده است.

کد خبر 550917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.