استفاده بیشتر از ظرفیت بانوان در مدیریت شهری جدبد

شهردار اهواز در مراسم گرامی داشت خجسته میلاد حضرت زهرا (س) و روز بزرگداشت مقام زن و روز مادر گفت: در مدیریت جدید شهر از ظرفیت بانوانان استفاده بیشتری می شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا رضا امینی در این مراسم ضمن تبریک میلاد بانوی دوعالم و بزرگداشت مقام زن با اشاره به حضور مؤثر زنان در برهه‌های حساس و تاریخی کشور، اظهار کرد: بانوان ظرفیت ارزشمندی در فرهنگ سازی و رشد فرهنگ جامعه دارند و امروزه کلید توسعه و پیشرفت هر جامعه در دست زنان است، زنان همچنان که در عرصه‌های مختلف انقلاب نقش و جایگاه مهمی را ایفا کردند امروز نیز می‌توانند در امور مختلف نقش آفرینی بسزایی داشته باشند.

وی تصریح کرد: در شهرداری اهواز جمعیت بانوان جمعیت قابل توجهی است و از این حیث باعث فخر و مباهات است، باید تلاش کنیم نقش بانوان در مدیریت، نقش مؤثری باشد چرا که بانوان نشان دادند در همه میدان‌ها با حضور جدی و رقابت تنگاتنگ توانستند نقش کاربردی و کارکردی داشته باشند.

شهردار اهواز در ادامه با اشاره به آموزه‌های دینی در خصوص نقش زنان گفت: خداوند در قرآن زن را به عنوان الگو و اسوه برای مردان و زنان معرفی کرده و زنان را به عنوان محور اصلی خانواده‌ها که نقش انکارناپذیری در همه تحولات انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی داشتند و فرزندانشان را صبورانه عازم جبهه‌ها کردند قرار داده. لذا امروزه اگر به دستاوردی رسیدیم حاصل خون این شهیدان والا مقام است که در دامان این مادران بزرگوار تربیت شده‌اند.

وی با ذکر این نکته که تفاوتی میان مرد و زن وجود ندارد و آنچه باعث تفاخر و برتری انسان می‌شود مختصات روحی اوست، توضیح داد: زنان به واسطه نقش اجتماعی شأن در جامعه دارای حقوقی هستند که متأسفانه به علت ساختار مردسالارانه در عرصه‌های مختلف این حقوق کمتر تحقق یافته. بنابراین با ارائه راهکارهای لازم و با رفع تزاحم‌های موجود در اولویت‌های حقوقی و حفظ کرامت انسانی در جهت احقاق این حق از هیچ تلاشی فرو نمی‌گذاریم.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای لوح یادبود از همسران شهدای شهرداری اهواز نیز تجلیل شد.

کد خبر 550779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.