تشکیل کمیته ارزیابی ستاد تسهیلات زائران شهرداری قم

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: کمیته ارزیابی عملکرد در ستاد تسهیلات زائران شهرداری قم تشکیل‌شده که در پایان مراسم نیمه شعبان و ایام نوروز نظرسنجی مردمی انجام می‌دهد تا نقاط ضعف و قوت کارها شناسایی شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری شهرداری قم، سیدمحسن میرهادی در نشست مجازی گردشگری فرهنگی که به همت کمیته گردشگری کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران با موضوع اطلاع‌رسانی و برنامه‌های فرهنگی، گردشگری اعیاد شعبانیه و ایام نوروز برگزار شد، به تبیین برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای میزبانی از زائران نیمه شعبان و نوروز شهر مقدس قم پرداخت و اظهار کرد: در ایام نیمه شعبان یک و نیم تا پنج میلیون زائر به شهر قم و مسجد مقدس جمکران مشرف می‌شوند که همزمان شدن نیمه شعبان و نوروز می‌طلبد در کلان‌شهرها به‌ویژه مشهد و قم برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای انجام شود.

وی با بیان اینکه در شهر قم ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر شهرداری به ریاست شهردار قم تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: ذیل این ستاد ۱۰ کمیته شامل کمیته اجرایی، ایمنی و امداد، تأمین ارزاق و مایحتاج زائرین، اسکان، اطلاع‌رسانی، نظارت، آمار و ارزیابی، حمل‌ونقل و ترافیک، انتظامی، فرهنگی و زیباسازی فعال‌شده که جلسات تخصصی آن‌ها در حال برگزاری است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: کمیته ارزیابی عملکرد نیز تشکیل‌شده که در پایان مراسم نظرسنجی مردمی انجام می‌دهد تا نقاط ضعف و قوت کارها شناسایی شوند و در برنامه‌های بعدی خدمات‌دهی بهبود یابد.

وی اضافه کرد: با عنایت به برودت هوا و احتمال بارندگی، پنج بوستان و دو سوله مدیریت بحران شهری جهت اسکان ضروری زائران در نظر گرفته‌شده است‌، همچنین ستادهای پیرامون مسجد مقدس جمکران، ۱۶ پارکینگ و پارک‌سوار را پوشش می‌دهند که مسئولیت پارکینگ‌ها و پارک‌سوارها بر عهده شهرداران مناطق هشت‌گانه است.

میرهادی با بیان اینکه برای رفاه حال زائران در پارکینگ‌ها و پارک‌سوارها ایستگاه‌های شارژ موبایل در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: سیستم یکپارچه پیدا شدگان نیز در ستادهای هشت‌گانه و پایگاه‌ها و مسجد مقدس جمکران راه‌اندازی خواهد شد.

کد خبر 550026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.