آشتی دین و سیاست در عصر جدید از اقدامات بسیار مهم امام(ره) بود

دبیر شورای نگهبان آشتی دین و سیاست در عصر جدید را از اقدامات بسیار مهم امام‌خمینی‌(ره) دانست و گفت: غربی‌ها تلاش کرده بودند که دین را از عرصه اجتماعی و سیاسی حذف کنند که امام‌(ره)، اسلام سیاسی و مردم‌سالاری دینی را احیا کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی روز چهارشنبه در جلسه این شورا با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) اظهار کرد: حضرت زهرا (س) هم مقامات عالی انسانی را دارا بود و در یک کلمه تجلی کامل اسماً و صفات الهی بود.

وی در تشریح ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) افزود: ایشان اگرچه طول حیات مبارکشان کوتاه بود اما عمق زندگی ایشان بسیار زیاد و پر برکت بود؛ ایشان در کل اعصار مایه افتخار و الگوی زنان عالم هستند.

دبیر شورای نگهبان با ابراز تأسف از اینکه الگوی امیرالمومنین علی (ع) برای مردان و حضرت فاطمه زهرا (س) برای زنان عالم همچنان به درستی تبیین نشده است، خاطرنشان کرد: باید همه تلاش کنیم تا الگوی این دو چهره ممتاز تاریخ و بشریت در سراسر عالم فراگیر شود.

آیت الله جنتی در ادامه به تبیین شخصیت امام بزرگوار اشاره و بیان کرد: ایشان گرچه بیش از ۳۰ سال است که از میان ما رفته اما افکار و اندیشه‌های ایشان همان طور که در صحیفه امام هم آمده، زنده است و همواره برای همگان قابل استفاده خواهد بود.

دبیر شورای نگهبان و از شاگردان امام خمینی (ره) افزود: همه از جمله وزرای آموزش و پرورش و علوم باید برای شناخت بیشتر راه و رسم امام خمینی (ره) به نسل جدید به ویژه دانش آموزان و دانشجویان تلاش مضاعفی کنند ضمن آنکه حوزه‌های علمیه و روحانیون نیز باید حافظ آثار امام (ره) باشند.

آیت‌الله جنتی در خاتمه در کنار برشمردن صفات ممتاز شخصیتی امام (ره)، آشتی دادن دین و سیاست در عصر جدید را از جمله اقدامات بسیار مهم ایشان دانست و گفت: غربی‌ها و پیروان آنان در ایران زمان طاغوت سال‌ها تلاش کرده بودند که دین را از عرصه اجتماعی و سیاسی حذف کنند که امام بزرگوار این توطئه را برهم زد و اسلام سیاسی و مردم سالاری دینی را احیا کرد از این رو همه باید در نشر افکار و اندیشه‌های ایشان به وظایف خود عمل کنیم.

کد خبر 549853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.