آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲۷ دی ماه؛ یک فوتی و ۳۳ ابتلای جدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سید راشد جزایری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان، در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز دوشنبه ۲۷ دی ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۸ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۸ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۳ نفر مثبت قطعی شد که ۳۱ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۲ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: اکنون ۳۷ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۹ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۱۷۶۳ نفر رسید.

جزایری با بیان اینکه در حال حاضر چهار بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند، تصریح کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، فارسان، شهرکرد، لردگان، کوهرنگ، کیار و خانمیرزا در وضعیت آبی هستند.

کد خبر 549428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.