برنامه دیدارهای امیرعبداللهیان در جریان سفر به چین

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: حسین امیرعبداللهیان جمعه _١۴ ژانویه_ با همتای چینی خود دیدار خواهد کرد.

به گزارش ایمنا، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امورخارجه چین امروز _سه شنبه ۲۱ دی‌ماه_ اعلام کرد، مولود چاووش اوغلو وزیر امورخارجه ترکیه و حسین امیرعبدللهیان وزیر امورخارجه ایران قرار است به ترتیب در روزهای ١٢ و ١۴ ژانویه (٢٢ و ٢۴ دی‌ماه) به پکن سفر کنند.

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت امورخارجه چین، امیرعبداللهیان روز جمعه با وانگ‌یی وزیر امورخارجه چین دیدار خواهد کرد.

پیش‌تر سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری روز دوشنبه خود اظهار کرد: امیرعبداللهیان آخر هفته جاری به دعوت همتای چینی خود سفری به این کشور خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این سفر موضوعات مختلفی مورد گفت‌وگوی مقامات دو کشور قرار خواهد گرفت که نقشه راه ۲۵ ساله نیز یکی از این موضوعات است. مجریان این نقشه راه از وزارتخانه‌ها و بخش‌های مختلف هستند و روند پیگیری و بخش‌های مختلف آن در دست پیگیری است.

همچنین محمد کشاورز زاده، سفیر کشورمان در چین در توییتی در این باره نوشت: وزرای خارجه ‎ایران و ‎چین طی سالیان گذشته متناوبا با هم دیدار داشتند در ابتدای سال جاری وانگ‌یی در سفر به ایران برنامه جامع همکاری‌های ۲۵ ساله را امضا کرد و در سفر هفته جاری دکتر امیر عبداللهیان به چین موضوعات متنوعی مورد مذاکره قرار خواهد گرفت که در شرایط فعلی اهمیت زیادی دارد.

منبع: ایسنا

کد خبر 548023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.