کیفیت هوای اصفهان در وضعیت قرمز/یک ایستگاه در وضعیت بسیار ناسالم

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ دوشنبه ۲۰ دی‌ماه_ در ساعت منتهی به ۹:۰۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۶۶ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _دوشنبه ۲۰ دی‌ماه_ در ساعت منتهی به ۹:۰۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۶۶ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) ثبت شده است.

ایستگاه احمدآباد با شاخص ۱۶۰، ایستگاه استانداری اصفهان با شاخص ۱۷۴، ایستگاه باهنر با شاخص ۱۷۰، ایستگاه جی با شاخص ۱۹۲، ایستگاه رهنان با شاخص ۱۶۱، ایستگاه فرشادی با شاخص ۱۶۴، ایستگاه فیض با شاخص ۱۵۹ و ایستگاه کاوه با شاخص ۱۶۳، ایستگاه میرزا طاهر با شاخص ۱۷۳ و ایستگاه ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶۱ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارند.

شاخص کیفیت هوا در ایستگاه پروین نیز با قرار گرفتن بر عدد ۲۰۶ در وضعیت بسیار خطرناک قرار دارد. دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در ایستگاه خرازی با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۴۶، رودکی با شاخص ۱۲۳ و شاهین شهر با شاخص ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست. همچنین دستگاه شاخص کیفی هوا در ایستگاه مبارکه با شاخص ۵۳ در وضعیت زرد (سالم) قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) و ایستگاه سجزی با شاخص ۹۶ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 547723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.