وزیر نفت: دولت به دنبال افزایش قیمت بنزین نیست

وزیر نفت گفت: طرح دولت سیزدهم توزیع عادلانه بنزین است و قرار نیست تغییری در قیمت بنزین ایجاد شود. 

به گزارش ایمنا، جواد اوجی امروز _دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰_ در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی، با اشاره به به تولید گاز و تأمین سوخت زمستانی اظهار کرد: بالاترین میزان برداشت گاز اواخر آذر از میدان مشترک پارس جنوبی رقم خورد و بیش از ۷۰۵ میلیون متر مکعب گاز برداشت شد.

وی با اعلام نیاز صنعت نفت به دانش روز و شرکت‌های دانش‌بنیان، خاطرنشان‌کرد: وزارت نفت از این اقدامات و دستاوردهای جهاد دانشگاهی حمایت خواهد کرد و به‌زودی شاهد تحول اساسی در وزارت نفت خواهیم بود.

این عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: افزایش ظرفیت در آزادگان جنوبی با قابلیت و توانمندی بالای مجموعه جهاد دانشگاهی برای صنعت نفت انجام می‌شود.

اوجی تاکید کرد: بر اساس یکی دیگر از تفاهم‌نامه‌ها، ناوگان حفاری با بار مالی ۱۵۰ میلیون دلار در مدت پنج سال بازسازی و نوسازی خواهد شد که در این زمینه فراخوانی برای نیازهای بالادستی و پایین دستی صنعت نفت اعلام خواهد شد تا توسط شرکت‌های دانش بنیان رفع شود.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار و ۵۰۰ حلقه چاه نفت در کشور وجود دارد که ۷۰۰ حلقه چاه کم بازده شده، ابراز امیدواری کرد با استفاده از فناوری روز شرکت‌های دانش بنیان چاه‌ها افزایش تولید پیدا کنند.

وزیر نفت ادامه داد: با احیای چاه‌های کم بازده علاوه بر صرفه اقتصادی، امکان تولید زودهنگام فراهم خواهد شد.

کد خبر 544745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.