شهردار اهواز: تکمیل طرح‌های نیمه کاره مناطق محروم در اولویت باشد

شهردار اهواز گفت: طرح‌های نیمه‌کاره در محله‌های محروم و تکمیل نشدن آنها سبب از بین رفتن و یا سرقت از تأسیسات شده است لذا باید قرارگاه و شهرداری تکمیل این طرح‌ها را در اولویت قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، رضا امینی شهردار اهواز امروز _پنج‌شنبه ۱۸ آذرماه_ در جلسه بررسی مشکلات و موانع پیش روی قرارداد محرومیت زدایی اظهار کرد: این قرارداد قبل از شروع به کار شورا و شهردار منعقد شده لذا ما دخل و تصرفی در آن نداریم.

وی افزود: پیشنهاد بنده این است که اولویت بندی را به سمت تکمیل کارهای انجام شده به ویژه آسفالت معابر ببریم. بعد از آن باید مصلحت سنجی ریالی شود که آیا ادامه این قرار دارد به نفع سیستم است یا شهرداری می‌تواند به روش‌های دیگر این خدمات را ارائه دهد.

شهردار اهواز تصریح کرد: دریافتی قرارگاه در پروژه میدان چمران نیز از همه پیمانکارها بیشتر است، از طرفی زمین‌های تهاتر شده به صورت خام به قرارگاه خاتم واگذار شده است.

وی ادامه داد: اولویت بندی مناطقی که در ادامه قرارداد به آنها پرداخته شود بسیار با اهمیت است که در کلان شهر پرداخت چنین عددی یا الزام انجام آن در توان شهرداری است تا بتوانیم آن را در قالب بودجه جلو ببریم، حرکت مقطع به مقطع سبب ایجاد فضای جدیدی در اولویت‌ها می‌شود. به طور مثال اگر کارکرد دیگری مانند پارک، فرهنگسرا یا آتش نشانی ایجاد شده بود بیشتر به محرومیت زدایی کمک می‌کرد.

امینی اضافه کرد: اگر پیاده رو سازی و سهم خودیاری در اهواز تعریف شده است، در این قرارداد باید سهم مردم نیز دیده شود زیرا اگر مردم در بخش عمران محله خود مشارکت نداشته باشند در حفظ و نگهداری آن نیز رعایت کمتری می‌کنند.

وی توضیح داد: طرح‌های نیمه‌کاره در محله‌های محروم و تکمیل نشدن آنها سبب از بین رفتن و یا سرقت از تأسیسات شده است لذا باید قرارگاه و شهرداری تکمیل این طرح‌ها را در اولویت قرار دهند زیرا شروع یک طرح جدید هزینه دوباره خواهد بود.

شهردار اهواز خاطرنشان کرد: این دو مورد یعنی آسفالت و پروژه‌های نیمه تمام محلی در دستورکار قرار گیرد و با بازدیدهای میدانی پیگیری لازم شود، چرا که چند جبهه کار در بحث محرومیت زدایی باز شده است، در بازدیدها تقاضاهای به حقی می‌شود؛ با حرکت در طرح آسفالت میان مردم و شهرداری اعتماد سازی و فرصتی برای کارهای بعدی و مشارکت مردم ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: در خصوص مشارکت بخش خصوصی با پیوند زدن دارایی‌های شهرداری مانند ساختمان‌ها و پروژه‌های تجاری به طرح‌های عمرانی، اگر مناطق با ظرفیت ملکی که دارند پروژه‌ها را برای شورای عالی تعریف کنند، می‌توانیم به سرعت بخش خصوصی را درگیر کرده و همزمان از طریق واگذاری سهم شهرداری این طرح‌ها را در قراردادها ببینیم و با یک کمیسیون سه یا چهارجانبه قرارگاه و یا پیمانکار دیگر، پروژه‌ها با سرعت بیشتری اجرا شود.

امینی افزود: در صورت نیاز کارگروه‌ها و کمیته‌های موقت تشکیل و بررسی شود که کارها مثبت بوده است یا خیر و مشخص شود با این زمان بندی و هزینه، ادامه این کار به نفع و صلاح شهر است که در این صورت طی چندماهه آینده جمع بندی شود در غیر این صورت اصلاح شود، قرارگاه معمولاً ایراد پرداخت نقدی را می‌گیرد که شهرداری اهواز با افتخار می‌گوید که در این امر جلو هستیم.

وی در خصوص توانمندسازی سازمان‌ها گفت: جلسات شورای سازمان‌های شهرداری برگزار شده و در ادامه نیز برگزار می‌شوند، اعتبارات همه سازمان‌ها را افزایش داده‌ایم با این رویکرد که اگر نیاز به تغییر اساسنامه دارند تا پایان سال این کار را انجام دهند تا بتوانند خارج از شهرداری، شهر، استان و در سطح کشور کار بگیرند، تجهیزات و ماشین آلات تهیه کنند و سود آوری داشته باشند.

کد خبر 540859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.