بسیج دانشجویی باید در همه مواضع فعال باشد

شهردار تهران در آئین رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران "سپیدار" در دانشگاه تهران حضور یافت.

به گزارش ایمنا، علیرضا زاکانی در آئین رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران "سپیدار" به خاطرات سال‌های ابتدایی حضورش در دانشگاه و چگونگی شکل‌گیری بسیج دانشجویی اشاره کرد و اظهار کرد: امام (ره) در سال ۶۷ دستور تشکیل بسیج دانشجویی را صادر کردند. آن موقع همه تشکل‌ها در آن وجود داشتند. در این بین قرعه فال به نام ما خورد و مسئولیت بسیج دانشجویی دانشکده پزشکی به ما واگذار شد.

وی همچنین بسیج دانشجویی را منشأ بسیاری از اتفاقات دانست و افزود: اردوی راهیان نور از افتخارات مجموعه بسیج دانشجویی است. برگزاری مراسم‌هایی معنوی چون اعتکاف در مسجد دانشگاه نیز به برکت بسیج دانشجویی بود.

شهردار تهران همچنین به مسیری که بسیج دانشجویی در این سال‌ها طی کرده اشاره کرد و گفت: بسیج دانشجویی باید در همه مواضع فعال باشد و با جامعیت کار را پیش ببرند. نقش بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نقش بسیار ممتازی است و این مرهون زحمات عزیزان زیادی در بسیج دانشجویی است.

به گزارش سایت شهر، زاکانی عنوان کرد: زمانی که بعد از ۱۴ سال از بسیج دانشجویی می‌رفتم، گفتم که در دفاع مقدس فراز و نشیب‌های زیادی طی کردم که یک لحظه آن را به عالم نمی‌دهم، پس از کار در بسیج دانشجویی هم گفتم که کار در بسیج دانشجویی را به یک لحظه آن کار نمی‌دهم چرا که کار ارزشمندی انجام شد.

کد خبر 540750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.