سریع‌ترین راه کاهش وزن و اشتها به توصیه پزشکان انگلیسی

پزشکان انگلیسی راهی برای متوقف کردن هورمون گرسنگی از طریق مسدود کردن خونرسانی به قسمت فوقانی معده، پیدا کرده‌اند.

به گزارش ایمنا، دانشمندان با شناسایی راهی سریع برای کاهش وزن و اشتها تأکید کرده‌اند که با مسدود کردن خون رسانی به قسمت فوقانی معده که با بی حسی موضعی انجام و تنها ۴۰ دقیقه طول می‌کشد، می‌توان میل به پرخوری و در نتیجه وزن خود را کاهش داد. این عمل ۱۵۰۰ پوند هزینه دارد که یک چهارم قیمت جراحی کاهش چربی معمولی است.

روزنامه دیلی میل تأکید کرد که با توجه به هزینه‌ها و تدارکات لازم، بیمارستان‌ها تنها ۶۰۰۰ عمل چاقی انجام می‌دهند که منجر به لیست انتظار طولانی می‌شود. اگر آمبولی ناشی از چاقی عادی شود، بیماران ممکن است در عرض دو ساعت از بیمارستان مرخص شوند.

روش جراحی شامل یک برش کوچک در ران یا مچ دست است و یک سیم توخالی از رگ‌های خونی عبور داده می‌شود، سپس گرانول‌های میکروسکوپی در سرخرگی قرار می‌گیرند که قسمت بالایی معده را از ته معده جدا می‌کند.

این روزنامه تصریح کرد که کاهش جریان خون به پایین بدن باعث محدود شدن تولید هورمون گرلین می‌شود و مطالعات نشان داده است که بیماران چاق به طور متوسط تقریباً ۱۰ درصد از وزن خود را پس از عمل از دست می‌دهند، اگرچه برخی خیلی بیشتر از این را از دست داده‌اند.

این کاهش وزن به طور قابل توجهی باعث بهبود سلامت، کاهش تعداد دیابت نوع ۲ و کاهش خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود.

سرعت و هزینه کم این روش، راه درمان چاقی را برای بسیاری از افراد باز می‌کند، اما برای اثبات اینکه کارآزمایی واقعاً کار می‌کند، ابتدا به اثبات «استاندارد طلایی» نیاز است.

منبع: ایسنا

کد خبر 540681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.