از توسعه روابط با امارات استقبال می‌کنیم

رئیس جمهور گفت: امنیت کشورهای منطقه به یکدیگر گره خورده است و ایران از امنیت کشورهای حاشیه خلیج‌فارس حمایت می‌کند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار شیخ طحنون بن زائد آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات با اشاره به سابقه روابط دوستانه دو کشور، اظهار کرد: روابط حسنه با کشورهای منطقه از اولویت‌های سیاست خارجی در دولت جدید است و به همین دلیل از توسعه روابط با امارات استقبال می‌کنیم.

رئیس جمهور افزود: در روابط دو کشور مسلمان ایران و امارات، نباید مانعی وجود داشته باشد و این روابط تحت تأثیر القائات بیگانگان قرار بگیرد.

رئیسی تصریح کرد: سیاست دشمنان کشورهای منطقه، ایجاد هراس بین همسایگان است اما این توطئه با درایت و فهم مشترک خنثی خواهد شد.

وی، سیاست قطعی جمهوری اسلامی را حمایت از مردم مسلمان منطقه برشمرد و افزود: صهیونیست‌ها در منطقه به دنبال اهداف شوم خود هستند و هر جا بتوانند جای پایی پیدا کنند آن‌را به وسیله‌ای برای توسعه‌طلبی و فتنه‌انگیزی تبدیل می‌کنند لذا کشورهای منطقه باید مراقب باشند.

رئیس جمهور تاکید کرد: امنیت کشورهای منطقه بهم گره خورده است و ایران از امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت می‌کند.

رئیسی با استقبال از توسعه روابط اقتصادی تهران - ابوظبی گفت: توسعه مناسبات اقتصادی ۲ کشور، زمینه شکوفایی روابط در دیگر حوزه‌ها را فراهم می‌کند.

دعوت رسمی از آیت الله رئیسی برای سفر به امارات

مشاور امنیت ملی امارات نیز در این دیدار گفت: ما فرزندان این منطقه هستیم و یک سرنوشت داریم لذا توسعه روابط ۲ کشور در دستور کار ما قرار دارد.

شیخ طحنون بن زائد آل نهیان با اشاره به مذاکرات تفصیلی خود با همتای ایرانی خاطرنشان کرد: این دیدارها نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود.

وی تاکید کرد: آماده توسعه همکاری‌ها هستیم و امیدواریم با سفر آیت‌الله رئیسی به امارات فصل تازه‌ای از روابط دو کشور آغاز شود.

در این دیدار مشاور امنیت ملی امارات دعوت رسمی رئیس امارات را برای سفر آیت‌الله رئیسی به این کشور به اطلاع رئیس جمهور رساند

کد خبر 540197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.