آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۳ آذر؛ بدون فوتی و ۲۱ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز شنبه ۱۳ آذرماه، اظهار کرد: ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۲ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۴ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۲۱ نفر مثبت قطعی شد که ۱۵ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۶ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: اکنون ۱۱۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۸۵ نفر مثبت قطعی است. طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همچنان یک هزار و ۷۳۸ نفر است.

وی گفت: اکنون ۱۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند. اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان‌های اردل، بن، بروجن، شهرکرد و لردگان، کیار زرد و شهرستان‌های سامان، فارسان، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت آبی هستند.

کد خبر 539764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.