موافق واگذاری تبلیغات محیطی به باشگاه استقلال در دیدارهای خانگی هستیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: این وزارتخانه با واگذاری تبلیغات محیطی به باشگاه استقلال در دیدارهای خانگی موافق است.

به گزارش ایمنا، حمید سجادی در خصوص پیشنهاد مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اینکه مسؤولیت اجرای تبلیغات محیطی در مسابقات خانگی توسط باشگاه استقلال انجام شود، اظهار کرد: مصطفی آجرلو مدیرعامل استقلال برای تبلیغات محیطی طرحی را برای بهره‌گیری تیم‌ها منطبق بر قوانین و شرایط "AFC" ارائه کرد تا تیم‌های میزبان در ورزشگاه خانگی یا ورزشگاهی که از سوی آنها اجاره می‌شود، مجری تبلیغات محیطی خود شوند.

وی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده و پس از اینکه جلساتی را با رئیس فدراسیون فوتبال هم برگزار شد، او پیشنهاد داد برای اجرای آن کارگروهی تشکیل شود که پس از برگزاری چندین جلسه مقرر شد استقلال و هر تیم دیگری که می‌خواهد تبلیغات محیطی خود را در زمان میزبانی انجام دهد.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا اجازه این کار را به باشگاه‌ها داده است، گفت: در بسیاری از کشورها این موضوع اجرا می‌شود. از طرفی استقلال کارگزار خاص خود را برای تبلیغات محیطی دارد و پرسپولیس و مدیرعامل این تیم هم اظهار کرد اگر استقلال در اجرای آن موفق بود ما هم از آن استقبال می‌کنیم و تاکید رئیس فدراسیون فوتبال هم بهره‌مندی همه تیم‌ها از این موضوع است.

وی با تاکید بر اینکه برای اجرایی شدن این موضوع ابتدا باید قبول کنیم که این اتفاق رخ دهد و اگر همه آن را بپذیرند باید به اجرای بهتر آن کمک کنیم، تاکید کرد: هر فدراسیون در داخل خود مسؤول این موضوع است و در دنیا این موضوع مرسوم است. اما معتقدم باید با نظر مثبت به موضوع واگذاری تبلیغات محیطی به باشگاه‌های نگاه شود تا سبب پیشرفت در فوتبال شده و منابع مالی باشگاه‌ها نیز تأمین شود.

وزیر ورزش و جوانان درباره تأمین منابع مالی تیم‌ها توسط وزارت ورزش، گفت: بر اساس قانون وزارت ورزش حق ندارد از بودجه بیت‌المال به تیم‌های حرفه‌ای کمک کند. اما وقتی چنین شرایط وجود دارد باید درآمدی برای تیم‌ها ایجاد شود و بخشی از این موضوع درآمد از طریق تبلیغات است. اما در مجموع با کلیات طرح استقلال و سردار آجرلو موافق هستیم.

سجادی در مورد عملکرد سازمان لیگ هم افزود: زمانی که در بازی پرسپولیس حواشی ایجاد شد و بازی به تأخیر افتاد، به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گفتم اجازه دهید بازی آغاز شود و پس از آن به اختلافات رسیدگی شود و این تأخیر در شأن فوتبال ما نبود و هیچکس از آن راضی نیست.

وی خاطرنشان کرد: باید به شکلی برنامه‌ریزی شود که همه رویدادها منظم برگزار شود و این نظم برای پیشرفت ورزش لازم است و در مورد این اتفاق هم گزارش خواستم تا دیگر شاهد تکرار این موضوعات نباشیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 539685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.