توییتر حساب ۳۵۰۰ کاربر را مسدود کرد

شبکه اجتماعی توییتر پنجشنبه شب حساب ۳۵۰۰ کاربر در شش کشور از جمله چین و روسیه را که فعالیت تبلیغات دولتی داشته اند، مسدود کرده است.

به گزارش ایمنا توئیتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: اکثریت قریب به اتفاق این حساب‌ها بخشی از شبکه‌ای بود که در مورد نحوه برخورد حزب کمونیست چین در رفتار با جمعیت اویغورها در سین‌کیانگ فعالیت داشته اند.

توئیتر همچنین ۱۱۲ حساب کاربری مرتبط با شرکتی به نام Changyu Culture مرتبط با دولت منطقه‌ای سین کیانگ را مسدود کرد.

اقدام توئیتر در مسدود کردن حساب‌های کاربری در حالی انجام می‌شود که شرکت فیسبوک نیز در روز گذشته اعلام کرد که بیش از ۵۰۰ حساب کاربری را که بخشی از یک کمپین نفوذ مرتبط با چین در ارتباط با کووید -۱۹ بودند، بسته است.

همچنین شبکه توئیتر همچنین ۱۶ حساب مرتبط با آژانس تحقیقات اینترنتی یک شرکت روسی که منتقدان آن را مزرعه ترول‌ها می‌نامند را مسدود کرد.

توئیتر در بیانیه خود نیز همچنین اعلام کرد که ما شبکه‌ای متشکل از ۵۰ حساب کاربری را حذف کردیم که به دولت غیرنظامی لیبی و عوامل حامی آن حمله می‌کردند و در عین حال حمایت قابل توجهی از موقعیت ژئوپلیتیک روسیه در لیبی و سوریه داشته اند.

همچنین حساب‌های کاربری شماری از شرکت‌های تبلیغاتی کشورهای مکزیک، ونزوئلا را مسدود شده است.

براساس گزارش ایرنا مسدود کردن حساب‌های کاربری در حالی صورت می‌گیرد که شبکه اجتماعی توئیتر مانند دیگر غول‌های رسانه‌های اجتماعی به دلیل عدم کسب موفقیت در مقابله با اطلاعات نادرست در پلتفرم خود و همچنین پست‌های نژادپرستانه و جنسیتی در میان اشکال دیگر سخنان نفرت پراکنی، با انتقاداتی مواجه شده است.

کد خبر 539450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.