آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۱ آذر؛ ۲ فوتی و ۳۳ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد،  آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز پنجشنبه ۱۱ آذرماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۰۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۴ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۳ نفر مثبت قطعی شد که ۲۶ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و هفت نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۱۲۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۸۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۱۷۳۶ نفر رسید.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۱۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، عنوان کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان‌های اردل، بن، بروجن، شهرکرد، فارسان و لردگان، سامان، خانمیرزا کیار زرد و شهرستان کوهرنگ در وضعیت آبی هستند.

کد خبر 539439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.