درخواست از شهرداری تهران برای جلوگیری از تخریب حسینیه محله بریانک

عضو شورای اسلامی شهر تهران از شهرداری تهران درخواست کرد به خواست مردم برای جلوگیری از تخریب حسینیه محله بریانک توجه کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، ناصر امانی در جلسه امروز (سه‌شنبه) شورای اسلامی شهر تهران در تذکر پیش از دستور با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله مدرس اظهار کرد: ایشان الگوی کامل و تمام عیاری از نماینده مردم بودن را در تاریخ ایران ثبت کرد. او که یک تنه فشارهای روانی، جسمی و اجتماعی را در مقابل یک قلدر بی سواد برای اسلام، ایران و مردم تحمل کرد و در نهایت هم جان را به پای این تعهد مردانه‌اش گذاشت و نامش را جاودانه کرد.

وی ادامه داد: از فرمایش‌های صریح، بدون تعارف و قاطع چمران به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر تهران و مدافع همیشگی یکی از ارکان دموکراسی نظام یعنی شورا و مدیریت شهری و پرداختن به دغدغه‌هایی که مردم این روزها گرفتارش هستند از جمله آلودگی هوا تشکر می‌کنم. همین که مردم از زبان و تریبون شما صدای مطالباتشان را به گوش مسئولان نظام می‌رسانند، جای خوشبختی است.

امانی اضافه کرد: امروز در شورا روز خوبی بود. از آقای هاشمی تشکری هم بابت از بایگانی خارج کردن نمایشگاه شهر آفتاب و ضرورت انتقال نمایشگاه بین‌المللی که یکی از راه‌های علمی حل مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران است تشکر می‌کنم.

این عضو شورا در ادامه با قرائت تذکر خود گفت: شب گذشته سیمای جمهوری اسلامی ایران، شبکه تهران گزارشی را در قالب برنامه «در شهر» از محله محروم بریانک در منطقه ۱۰ پخش کرد که جای تشکر دارد که بعد از تاکید مقام معظم رهبری صدا و سیما در حال تبدیل شدن به تریبون مردم است و صدای کسانی است که حرفشان شنیده نمی‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اضافه کرد: در این گزارش مردم محله بریانک از زمینی می‌گفتند که توسط شهرداری از آموزش و پرورش خریداری شده و ۷۰ درصد بهای آن را پرداخت کرده و ۳۰ درصد آن را به تحویل رسمی ملک منوط کرده است. ملک یک باغ و پارک بود اما در گوشه‌ای از این پارک حسینیه‌ای وجود داشت که به گفته اهالی ۵۰ سال سابقه دارد و به گفته مردم آموزش و پرورش برای انجام تعهداتش فشار وارد کرده تا حسینیه را جمع کند و ملک را آزاد، تحویل شهرداری دهد.

وی ادامه داد: در این گزارش تلویزیونی دیدم زنان و مردانی که گریه می‌کردند و از مسئولان می‌خواستند از تخریب و جمع‌آوری این حسینیه ۵۰ ساله جلوگیری کنند. از شهردار تهران درخواست می‌کنم دغدغه مردم را درباره این ملک و مخصوصاً این حسینیه قدیمی مورد توجه قرار دهند.

کد خبر 538843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.