عزم ایران بر دستیابی به تفاهمی عادلانه در مذاکرات

رئیس هیأت ایرانی بر عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به تفاهمی عادلانه که تأمین‌کننده منافع مشروع ایران باشد، تأکید کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت امور خارجه، علی باقری در جلسه افتتاحیه گفت وگوهای رفع تحریم که امروز _دوشنبه هشتم آذرماه_ برگزار شد، ضمن تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم لغو تمامی تحریم‌های غیرانسانی و قهرآمیز آمریکا علیه ملت ایران تأکید و تصریح کرد که ضروری است مساله رفع تحریم‌ها در اولویت نخست گفت و گوها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در عمل پایبندی خود به تعهداتش را نشان داده است، بر عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به تفاهمی عادلانه که تأمین‌کننده منافع مشروع ایران باشد، تأکید کرد.

رئیس هیأت ایرانی با اشاره به ادعای برخی طرف‌های غربی برای احیای برجام، تأکید کرد: تا زمانی که کارزار فشار حداکثری آمریکا نفس می‌کشد، احیای برجام سخن گزافی بیش نیست.

مذاکره‌کننده ارشد ایران در این نشست همچنین با یادآوری سالگرد شهادت شهیدان شهریاری و فخری‌زاده، یاد و خاطره تمام شهدای هسته‌ای ایران را گرامی داشت.

به گزارش ایمنا، در این نشست که در فضایی حرفه‌ای و جدی برگزار شد، توافق شد که نشست کارگروه لغو تحریم‌ها صبح فردا برگزار شود.

کد خبر 538740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.