مصمم به مشورت و ادامه همکاری‌های موثر با دوستان و همسایگان هستیم

وزیر امور خارجه کشورمان و وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص موضوعات مختلف از جمله مسائل دوجانبه سیاسی و کنسولی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان ضمن اشاره به تاکید رئیس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه روابط در موضوعات مختلف با همسایگان و از جمله امارات متحده عربی، بر مشورت مستمر میان دو کشور تاکید کرد.

وی با توصیف روابط دوجانبه با امارات متحده عربی به عنوان روابطی رو به گسترش، تصریح کرد: دولت جدید جمهوری اسلامی ایران مصمم است با دوستان و همسایگان به مشورت و همکاری‌های مؤثر خود ادامه دهد و در این زمینه به سفر اخیر معاون سیاسی وزارت خارجه به امارات و مذاکرات مثبت فیمابین اشاره کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از همتای اماراتی برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد.

«شیخ عبدالله بن زائد آل نهیان» وزیر خارجه امارات نیز در این گفت‌وگوی تلفنی از وزیر امور خارجه کشورمان برای برقراری ارتباط نزدیک و مستمر با امارات قدردانی کرد و آن را نشانه تلاش دو کشور برای توسعه روابط دانست.

به گزارش ایمنا، دو طرف در خصوص موضوعات کنسولی و همچنین پاره‌ای مسائل مرتبط با اتباع ایران نیز تبادل نظر کردند که طرف اماراتی قول مساعدت و پیگیری داد.

کد خبر 538733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.