اجرای پروژه‌های رفع آبگرفتگی معابر قم با اعتبار ۶۱ میلیارد تومانی

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از اجرای چند پروژه لوله‌گذاری جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی و رفع مشکل آبگرفتگی معابر و خیابان‌های قم با اعتباری بیش از ۶۱ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری شهرداری قم، عباس حلوایی زاده با اشاره به ادامه بررسی میدانی و رفع آبگرفتگی‌های معابر اظهار داشت: پروژه لوله‌گذاری بلوار محتشم کاشانی به همین منظور در دستور کار منطقه شهرداری قرار دارد که طول لوله‌گذاری این طرح ۱۵۰۰ متر است و نوع لوله طراحی‌شده در این پروژه ۱۲۰۰ میلی‌متر است.

وی تصریح کرد: این پروژه با هدف رفع آبگرفتگی خیابان ۱۵ خرداد و نوبهار اجرا می‌شود و ۶ میلیارد تومان نیز برای بهره‌برداری از آن اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: پروژه لوله‌گذاری کمربندی رینگ شرقی حدفاصل نوقطار تا ولیعصر (عج) به طول ۴۵۰۰ مترمربع با استفاده از لوله طراحی‌شده ۲ هزار میلی‌متر با ۴۵ میلیارد تومان اعتبار با هدف تکمیل رینگ شرقی جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر، یکی از اقدامات شاخص شهرداری قم است.

وی پروژه لوله‌گذاری خیابان آیت‌الله بافقی به طول یک کیلومتر را از دیگر طرح‌های فعال جهت رفع مشکلات آبگرفتگی معابر قم دانست و افزود: نوع لوله طراحی‌شده در این پروژه ۱۰۰۰ میلی‌متر است که چهار میلیارد تومان جهت اجرای آن اعتبار پیش‌بینی‌شده است که با اجرای این پروژه آبگرفتگی خیابان حریم کمربندی محدوده منطقه رفع خواهد شد.

حلوایی زاده با اشاره به پروژه لوله‌گذاری کمربندی رینگ شرقی (تکمیل رودخانه تا نوقطار)، تصریح کرد: طول اجرای پروژه ۳۴۰ متر با لوله طراحی‌شده ۲ هزار میلی‌متری است که سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جهت اجرای آن اعتبار به کار خواهد رفت.

وی با تأکید بر اهداف اجرای این پروژه، گفت: تکمیل رینگ شرقی جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر در قالب این طرح مورد توجه شهرداری قم بوده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم پروژه سپتیک آشغال‌گیر مکانیزه بلوار حمزه سیدالشهدا قبل از تقاطع سلام به طول ۳۰ مترمربع با هدف جلوگیری از ورود زباله به رینگ کمربندی با اعتبار دو و نیم میلیارد تومانی را از دیگر پروژه‌های شهرداری قم برای رفع مشکلات آبگرفتگی معابر و خیابان‌های شهری نام برد و افزود: پروژه سپتیک جذبی کوچه ۱۹ بلوار جمهوری اسلامی با هدف جلوگیری از آبگرفتگی زیرگذر عطاران با ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیز از پروژه‌های در دست اقدام شهرداری در زمینه آبگرفتگی معابر است.

کد خبر 538724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.