سهم۸۰ درصدی وسایل نقلیه در آلایندگی تهران

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از سهم ۷۵ تا ۸۰ درصدی منابع متحرک یا وسایل نقلیه در آلایندگی کلانشهر تهران خبر داد.

به گزارش ایمنا، مرضیه حصاری در تشریح سهم آلایندگی وسایل نقلیه در کلان شهرهای کشور اظهار کرد: سهم آلایندگی وسایل نقلیه در شهرهای مختلف متفاوت است و این مقدار بر اساس فهرست انتشار آلاینده‌های هوا که توسط دانشگاه‌ها و مشاورین تهیه می‌شود، مشخص خواهد شد.

وی افزود: به طور خاص برای شهر تهران ۷۵ تا ۸۰ درصد آلایندگی سهم منابع متحرک یا وسایل نقلیه است که از این میزان حدود ۱۱ درصد مربوط به اتوبوس‌های شرکت واحد است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: به طور کل حدود ۶۵ درصد آلایندگی سهم دیزلی‌ها و ۳۵ درصد سهم بنزینی‌ها است که در بخش دیزل کامیون‌ها سهم ۳۱ درصدی دارند. در بخش بنزینی‌ها خودروهای شخصی سهم ۱۲ درصدی و تاکسی‌ها سهم ۲ درصدی دارند.

وی تاکید کرد: به طور کلی بیشتر سهم آلایندگی بخش وسایل نقلیه مربوط به ناوگان دیزل با اولویت کامیون‌ها و ناوگان باری است که البته در حوزه شاخص ویژه ذرات کمتر از ۲.۵ pm در فصل پاییز و زمستان شاهد آن هستیم.

کد خبر 538665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.