زالی: برای مقابله با سویه‌های جدید کرونا باید آماده باشیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در کشور و تهران گفت: این شرایط کماکان شکننده است و با توجه به افزایش آمار در اروپا و سویه‌های جدید ویروس همواره باید برای مقابله با امواج بعدی بیماری آماده باشیم.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی در نشست با رؤسای بیمارستان‌های تابعه این دانشگاه اظهار کرد: باید بخاطر ورود این سویه‌های جدید و آمادگی برای مقابله با این نوع ویروس، از این فرصت برای رسیدگی و فعالیت در بخش‌های غیر کرونایی بهره ببریم.

وی افزود: با توجه به خطر شکل‌گیری جهش‌هایی که به تازگی در برخی نقاط دنیا با آن مواجه هستیم و همچنین شکل‌گیری امواج شبه طغیانی در اروپای شرقی و مرکزی و ارتباط آنها با مناطق غرب و شمال غرب کشور، باید فعالیت‌های جدی و بیشتری نسبت به گذشته در این مناطق انجام داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: اداره بیمارستانها وابسته به درآمد اختصاصی است و با توجه به کاهش درآمدهای اختصاصی بیمارستان‌ها در دوران کرونا، از زحمات رؤسای بیمارستان‌های دانشگاه تقدیر کرد.

به گفته زالی، جشنواره بهره‌وری امسال که معیارها و شاخص‌های آن به زودی اعلام می‌شود نیز باید با تاکید بر این جنبش بهره‌وری در بیمارستان‌های دانشگاه شکل گیرد و رؤسای بیمارستانها در فرصتی که اعلام می‌شود می‌توانند برنامه‌های خود را برای افزایش بهره‌وری بیمارستان مربوطه ارائه دهند تا یک نقشه‌ای از ارتقای بهره‌وری در هر بیمارستان داشته باشیم.

وی بر لزوم انعکاس رسانه‌ای اقدامات و دستاوردهای مراکز پزشکی و بیمارستانها تاکید کرد و از رؤسای بیمارستانها خواست که روابط عمومی خود را فعال‌تر سازند تا اقدامات و دستاوردهای ارزنده مراکز به خوبی در سطح رسانه‌ای و دانشگاه منعکس شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به آغاز اعتباربخشی بیمارستانها خاطرنشان کرد که اعتباربخشی امسال نیز در شرف انجام است و باید با رعایت معیارها و شاخص‌ها به خوبی انجام شود تا شاهد حفظ و ارتقای جایگاه بیمارستانها باشیم.

کد خبر 538261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.