نوسازی ۴۴ دستگاه تاکسی فرسوده در آستارا

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری بندرآستارا از تعویض و نوسازی ۴۴ دستگاه تاکسی فرسوده در این شهر خبر داد و گفت: بازه زمانی تحویل خودرو توسط ایران خودرو بین سه تا شش ماه است که انتظار می‌رود این فرایند تسریع شود.

غلامرضا مصاحب در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر ۴۰۰ دستگاه تاکسی درون شهری، ۷۲ دستگاه تاکسی بی سیم و ۱۶۸ دستگاه تاکسی خطی زیر ۳۰ کیلومتر فعال است.

وی افزود: طرح نوسازی و جایگزینی تاکسی‌های فرسوده در سال ۱۳۹۹ آغاز شد و از سال گذشته تاکنون، ۴۴ نفر از مالکان تاکسی شهری فرسوده آستارا با ثبت نام در سامانه اینترنتی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، خودرو خودشان را نوسازی کرده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری آستارا تصریح کرد: در سال گذشته بازه زمانی تحویل خودرو توسط ایران خودرو یک تا چهار ماه بود، اما اکنون بین سه تا شش ماه است که انتظار می‌رود، این فرایند تسریع شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در ناوگان حمل و نقل شهرداری آستارا ۲۵۶ دستگاه تاکسی فرسوده وجود دارد که نیازمند تعویض و نوسازی است.

مصاحب با تاکید بر اینکه مالکان تاکسی‌های فرسوده به دلیل مشکلات مالی به شدت نیازمند دریافت تسهیلات بانکی برای تعویض خودرو هستند، تصریح کرد: ارائه نشدن تسهیلات بانکی از سوی دولت به طرح تعویض و نوسازی تاکسی‌های فرسوده درون شهری، نقدی بودن دریافت خودرو و افزایش سرسام‌آور قیمت آن با استقبال بسیار کم تاکسیرانان آستارا برای ثبت نام مواجه شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری فقط ۱۵ نفر از رانندگان این سازمان در طرح نوسازی تاکسی ثبت نام کرده و در نوبت دریافت خودرو هستند، تاکید کرد: دولت برای تشویق تاکسیرانان به نوسازی خودروها باید تسهیلاتی مناسب و کم‌بهره به آنان اختصاص دهند تا اجرای این طرح با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری آستارا خاطرنشان کرد: در این مرحله خودروهای سمند LX EF7 با قیمت ۱۳۶ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان و پژو ۴۰۵ با سطح آلایندگی یورو پنج با قیمت مصوب ۱۲۱ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۷۰۰ تومان، جهت نوسازی و جایگزینی تاکسی درون شهری در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایمنا، شهر بندر مرزی آستارا در حاضر با بیش از ۵۵ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

کد خبر 538254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.